1. DecoBazaar
  2.  > Sztuka
  3.  > Grafika i plakat
  4.  > Pawilon Chemii | Plakat Vintage (nr 6204484)

PAWILON CHEMII | PLAKAT VINTAGE

Afish

Cena: 29 zł 22 zł

Dostępnych: 5 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 5,00 zł / 1,00 zł
Kurier: 10,00 zł
Paczkomat InPost: 8,00 zł
Paczka w Ruchu: 5,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 15,00 zł / 3,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Ideą projektantów pawilonu Chemii było stworzenie budowli maksymalnie przejrzystej. Udało się. Pawilon był istotnie lekki, wręcz eteryczny, i dzięki prostocie architektury - nowoczesny. Wystarczy zajrzeć do jego wnętrza. Tu królowały "bohaterskie" podpory w formie litery V, mnóstwo szkła i powietrza. Czarno-białe posadzki, lekkie wiszące schodki na równie lekką antresolę. Można było odnieść wrażenie, że budowlę utkano z powietrza. Tę przestrzeń wypełniały przedmioty z tworzyw sztucznych pół wieku temu uznawane za synonim nowoczesności.

Na tle masywnych gmachów z lat 50. stojących wokół pawilon Chemii był jak przybysz z innej epoki, jak powiew europejskiej nowoczesności. To, co dziś dla nas jest tylko zbitką metalowych konstrukcji i szklanych ścian, kilkadziesiąt miesięcy po przewrocie październikowym 1956 r. było jak podróż artystyczna do słonecznej Italii czy egzotycznej Brazylii. W 1960 r. przy Brackiej marzenia o innej architekturze się spełniły. Pawilon Chemii delikatny za dnia, dematerializował się nocą. Wokół zapalały się ogromne neony (PZU, CDT - czyli Centralny Dom Towarowy, a potem CDD - Centralny Dom Dziecka; wreszcie bar Praha).

cytat "Zniknął pawilon Chemii" autorstwa Jerzego S. Majewskiego
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,5112780.html


Plakat wydrukowany jest na formacie 29x40cm, na papierze 200g/m2
Wysyłamy w solidnych tekturowych tubach

TAGI: #budynek, #chemia, #plakat, #prl
Afish

Jesteśmy entuzjastami dobrej grafiki plakatowej. Wierzymy, że może ona zmienić każde wnętrze i ucieszyć każdego estetę. Szczególny nacisk kładziemy na wybór plakatów z lat ’30 – ’60. Chcemy, aby nasi klienci mieli duży wybór dobrych wzorów i mogli nam zaufać, że nie raz ich zaskoczymy.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Afish

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top