Dom i Wnętrze

AKONADESIGN BY AGNIESZKA NAWRAT

2018-03-01
akonaDesign by Agnieszka Nawrat
Poznajcie akonaDesign! Agnieszka Nawrat opowiada o sobie i o marce, którą stworzyła.

akonaDesign

Malowałam i rysowałam odkąd pamiętam. Jako dziecko uwielbiałam wszelkie prace manualne i artystyczne i tak mam do dzisiaj. Maluję obrazy i ilustracje przedstawiające głównie kobiety, techniką akwarelową w połączeniu z tuszem i rysunkiem piórkiem. Na ten czas ta technika jest mi najbliższa, pozwala wyrazić ekspresję, oddać ruch, połączyć kreskę  i plamę. Nie lubię długiego „ślęczenia” nad obrazem. Maluje tak, by nie zgubić tego zamysłu co mam w głowie, choć czasem poświęcam dłuższą chwilę na detal. Cały czas szukam, próbuję.

Rysuję również ilustracje modowe, dalekie jednak od typowych rysunków żurnalowych, pięknie wyrysowanych. Tutaj inspiruje mnie piękna forma kreacji, wygląd i ruch modelki, klimat pokazu. Szkicuję także cienkopisem, mazakiem czy samym piórkiem, wtedy powstają prace bardziej graficzne.Moja droga od malarstwa do architektury i z powrotem.

Myślę, że wcale to nie tak daleko, na Politechnice Śląskiej mówili, że architekci to nie inżynierowie tylko artyści, wizjonerzy, odmieńcy, co nawiasem mówiąc to bardzo krzywdzące dla tej branży. Uważam, że dobrym architektem może być artysta wizjoner, jak również inżynier konstruktor. 

We mnie jakiś czas temu odezwała się ta część twórcy, która chce robić coś artystycznego, niezależnego, nie chcę być uchwycona  w ramy prawa i przepisów. Po studiach kilka lat pracowałam w biurze architektonicznym, natomiast po urodzeniu dzieci i po analizie rynku pracy w branży architektonicznej, zwróciłam się w kierunku swojego pierwszego wykształcenia - artystycznego - Liceum Plastyczne w Bielsku Białej. Widzę, że u mnie to się tak przeplata artysta i umysł ścisły. Po podstawówce zdawałam do liceum plastycznego i liceum ekonomicznego ;)

Po liceum plastycznym zastanawiałam się nad politechniką i szkołą wyższą projektowania mody. Chyba lubię kontrasty i nieoczywistości. A tak nawiasem, to całe liceum nosiłam ubrania szyte przez siebie. Od zawsze lubiłam zabawę modą. Uwielbiam powiedzenie Coco Chanel „moda przemija styl pozostaje”.

I tu zaczyna się temat mody, czyli główna inspiracja moich prac. Inspirują mnie piękne ubranie lub nietuzinkowa uroda modelki,  to „coś” co ma w sobie stylowa kobieta. Czasem detal, biżuteria, dodatek. czasem ciekawy ruch, gest, spojrzenie. od razu chcę przenieść to na papier, pokazać jak ja to widzę.Skąd nazwa akonaDesign?

To połączenie inicjałów imienia i nazwisk (panieńskiego i męża) akona ze słowem design, czyli słowem wieloznacznym odnoszący się do przedmiotów użytkowych i dzieł sztuki mogący oznaczać ich wygląd albo projektowanie.

Produkty akonaDesign dostępne są tutaj: https://www.decobazaar.com/akonadesignKomentarze:

Przeczytaj również:

ZEGAR VINTAGE - COFNIJ CZAS W SWOIM MIESZKANIU

Zegar vintage to wyjątkowa ozdoba, dzięki której stworzymy wnętrze o niepowtarzalnym charakterze. Przywodząc na myśl odległe dekady, wprowadza do aranżacji ponadczasowy szyk i zachwyca niebanalnym wyglądem. Poznaj najciekawsze propozycje używanych ze...

STARE HAFTY HANDMADE

Haft jest techniką ozdabiania tkanin (ale też skóry, filcu, papieru i in.) znaną od bardzo, bardzo dawna. Najdawniejsze przykłady haftów pochodzą z wykopalisk z V-IV wieku p.n.e. w Attyce (dekoracja na lnie) oraz górach Ałtaj...

SOEF STORIES - TRADYCJA I MINIMALIZM

SOEF to manufaktura łącząca nowoczesny minimalizm z tradycyjnym rzemiosłem, będącym wynikiem wspólnej pracy dwóch pokoleń. W małej pracowni tworzone są produkty ze stali z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Rezultatem są ponadczasowe p...
Top