Dom i Wnętrze

DREWNO W DOMU

2018-03-17
Drewno w domu
Drewno jest naturalnym, szlachetnym tworzywem, z którego wykonuje się meble, podłogi, jak również mnóstwo dodatków użytkowych i ozdobnych. Sprawdza się w każdej aranżacji. Pasuje do wnętrza zarówno o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym.

Oryginalny wieszak na ubrania może być pomysłem dość odważnym, ale efektownym. Np. ten wykonany z pieńków brzozowych:


https://www.decobazaar.com/produkt-drewniany-wieszak-na-ubrania-pienki-galazki-5801729.html
Drewniany zegar w najprostszej, naturalnej formie - drewnianego plastra, starannie wyszlifowanego i zaopatrzonego w wysokiej jakości mechanizm: 


https://www.decobazaar.com/produkt-zegar-z-plastra-debu-drewniany-debowy-zegar-5795937.html
Pięknym przedmiotem użytkowym może być oszlifowana i zabezpieczona lakierem do drewna brzozowa podstawka pod kubeczek, kieliszek lub inne naczynko.  Krążki są różnorodne, nie ma dwóch identycznych i regularnych. Jedne są całkiem gładkie, inne posiadają wyraźną fakturę kory: 


https://www.decobazaar.com/produkt-podstawka-polakierowana-5752843.html
Naturalne drewno od zawsze było obecne w kuchni, np. jak te dębowe deseczki, impregnowane olejem jadalnym: 


https://www.decobazaar.com/produkt-deseczki-podkladki-5737464.html
Ale w każdym domu obecne są przede wszystkim meble z drewna. Najczęściej są to szafy, stoły, stoliki, krzesła i inne. Polecamy stolik wykonany z plastra drewna grabu, wzmocniony żywicą epoksydową i wykończony woskiem. Stolik posiada naturalne pęknięcia, które dodają mu szczególnego uroku, a nietypowy kształt dodaje oryginalności. Pięknie prezentuje się we wnętrzach loftowych, skandynawskich, nowoczesnych:


https://www.decobazaar.com/produkt-stolik-kawowy-grab-live-edge-zywica-5727054.html
Natomiast jednym z najważniejszych mebli w każdym domu jest stół, przy którym spotyka się cała rodzina, goście i przyjaciele. Można zainwestować w  tani stół, ale w miarę finansowych możliwości można też pomyśleć o stołowym "mercedesie". Polecamy klasyczną elegancję. Stół w całości wykonany z drewna dębowego, wykończony mieszanką wysokiej jakości naturalnych olejów i żywic. Solidny blat o grubości 4 cm:


https://www.decobazaar.com/produkt-stol-debowy-quercia-4-2-5480572.html
Ale drewno wcale nie musi pełnić w domu roli użytkowej. Można np. powiesić sobie na ścianie drewniane "trofeum":  


https://www.decobazaar.com/produkt-drewniany-jelen-5733206.html
Takie "trofeum" może być też w postaci puzzli 3D, które są świetną zabawą i rozwijają przestrzenne widzenie:


https://www.decobazaar.com/produkt-los-3d-trofeum-na-sciane-5386422.html
Ciekawym drewnianym dodatkiem w aranżacji wnętrza są różnego rodzaju świeczniki, doniczki i półki, jak w linkach poniżej:


https://www.decobazaar.com/produkt-swiecznik-drewno-5654273.html

https://www.decobazaar.com/produkt-drewniana-doniczka-geometryczna-doniczka-5566628.html

https://www.decobazaar.com/produkt-polka-zlasu-80-5531564.html

Komentarze:

Przeczytaj również:

KREATYWNE MEBLE - MINIMALIZM I NATURALNE SUROWCE

Izabela Sowa mama dwóch uroczych dziewczynek, żona, początkujący dekorator wnętrz z wykształceniem administracyjnym. Pomysł na założenie firmy wziął się w dużej mierze z zainteresowań i pasji jaką dla Izabeli jest projektowanie mebli i wnętrz. Jej pr...

EMALIOWANE NACZYNIA W STYLU RETRO I NIE TYLKO

W kuchni zaaranżowanej na styl wiejski ważnym elementem są naczynia emaliowane. Zarówno jako użytkowe, jak też służące za ozdobę. Ale we współczesnych kuchniach też doskonale się sprawdzają. Kubki emaliowane zawsze były i są chętnie kupowane, nie ...

NIE TAKI U-PIÓR STRASZNY!

U-PIÓR to młoda marka na rynku wyrobów tekstylnych. Specjalizuje się w produktach przeznaczonych dla dzieci takich jak: kołderki, kocyki, poduszki czy maty. Dla tych nieco starszych z prawdziwym zapałem tworzy niebanalne: nerki, work...
Top