Dom i Wnętrze

DREWNO W DOMU

2018-03-17
Drewno w domu
Drewno jest naturalnym, szlachetnym tworzywem, z którego wykonuje się meble, podłogi, jak również mnóstwo dodatków użytkowych i ozdobnych. Sprawdza się w każdej aranżacji. Pasuje do wnętrza zarówno o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym.

Oryginalny wieszak na ubrania może być pomysłem dość odważnym, ale efektownym. Np. ten wykonany z pieńków brzozowych:


https://www.decobazaar.com/produkt-drewniany-wieszak-na-ubrania-pienki-galazki-5801729.html
Drewniany zegar w najprostszej, naturalnej formie - drewnianego plastra, starannie wyszlifowanego i zaopatrzonego w wysokiej jakości mechanizm: 


https://www.decobazaar.com/produkt-zegar-z-plastra-debu-drewniany-debowy-zegar-5795937.html
Pięknym przedmiotem użytkowym może być oszlifowana i zabezpieczona lakierem do drewna brzozowa podstawka pod kubeczek, kieliszek lub inne naczynko.  Krążki są różnorodne, nie ma dwóch identycznych i regularnych. Jedne są całkiem gładkie, inne posiadają wyraźną fakturę kory: 


https://www.decobazaar.com/produkt-podstawka-polakierowana-5752843.html
Naturalne drewno od zawsze było obecne w kuchni, np. jak te dębowe deseczki, impregnowane olejem jadalnym: 


https://www.decobazaar.com/produkt-deseczki-podkladki-5737464.html
Ale w każdym domu obecne są przede wszystkim meble z drewna. Najczęściej są to szafy, stoły, stoliki, krzesła i inne. Polecamy stolik wykonany z plastra drewna grabu, wzmocniony żywicą epoksydową i wykończony woskiem. Stolik posiada naturalne pęknięcia, które dodają mu szczególnego uroku, a nietypowy kształt dodaje oryginalności. Pięknie prezentuje się we wnętrzach loftowych, skandynawskich, nowoczesnych:


https://www.decobazaar.com/produkt-stolik-kawowy-grab-live-edge-zywica-5727054.html
Natomiast jednym z najważniejszych mebli w każdym domu jest stół, przy którym spotyka się cała rodzina, goście i przyjaciele. Można zainwestować w  tani stół, ale w miarę finansowych możliwości można też pomyśleć o stołowym "mercedesie". Polecamy klasyczną elegancję. Stół w całości wykonany z drewna dębowego, wykończony mieszanką wysokiej jakości naturalnych olejów i żywic. Solidny blat o grubości 4 cm:


https://www.decobazaar.com/produkt-stol-debowy-quercia-4-2-5480572.html
Ale drewno wcale nie musi pełnić w domu roli użytkowej. Można np. powiesić sobie na ścianie drewniane "trofeum":  


https://www.decobazaar.com/produkt-drewniany-jelen-5733206.html
Takie "trofeum" może być też w postaci puzzli 3D, które są świetną zabawą i rozwijają przestrzenne widzenie:


https://www.decobazaar.com/produkt-los-3d-trofeum-na-sciane-5386422.html
Ciekawym drewnianym dodatkiem w aranżacji wnętrza są różnego rodzaju świeczniki, doniczki i półki, jak w linkach poniżej:


https://www.decobazaar.com/produkt-swiecznik-drewno-5654273.html

https://www.decobazaar.com/produkt-drewniana-doniczka-geometryczna-doniczka-5566628.html

https://www.decobazaar.com/produkt-polka-zlasu-80-5531564.html

Przeczytaj również:

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA MANY EVENINGS

Marka Many Evenings to Karolina i Rafał. Para, która wspólnymi siłami tworzy unikatowe rękodzieło. Karolina jest miłośniczką szydełka i wszystkiego, co zawinięte w kłębek. Rafał, zaś jest pasjonatem gliny i wysokiej temperatury. Oboje tworzym...

ALTERNATYWNE ŚWIECE TAKE ME TO THE...

„Take me to the…” to marka alternatywnych świec sojowych. Jak sama nazwa wskazuje ich zapach ma przenieść Cię do wybranego miejsca na ziemi, aby choć na chwilę uruchomić wyobraźnię i dostrzec lepszą perspektywę.  Wszystkie ...

​CHOCHLIK TKWI W SZCZEGÓŁACH

Chochlik, młoda marka na rynku tekstyliów domowych, intryguje nie tylko nazwą. Twórczyni marki, Agnieszka Piechocka, projektuje tekstylia mieszczące się w ramach ponadczasowej klasyki. Z psotnej swej natury jednak przekornie miesza style, faktur...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top