Dzieci

LALKI SZMACIANKI

2018-02-19
Lalki szmacianki
Chyba każda dziewczynka, nawet ta (a może zwłaszcza ta), która dzisiaj jest już babcią, miała chociaż jedną szmacianą lalkę, która może nie była zbyt piękna, ale taka kochana, jedyna i niepowtarzalna. Często uszyta przez mamę czy babcię, miękka i miła w dotyku. Nawet nie potrzebowała własnego lalkowego łóżeczka, bo najczęściej spała przytulona do swojej "mamy".
Szmaciane lalki są zabawką polecaną m.in. przez zwolenników tzw. pedagogiki waldorfskiej/steinerowskiej, która jest jedną z koncepcji pedagogicznych obok np. najbardziej charakterystycznej, montessoriańskiej.

Jednym z założeń pedagogiki "waldorfskiej" są odpowiednie zabawki, wykonane  z naturalnych materiałów, będące np. skarbami natury, takimi jak kamienie, piasek, liście, szyszki albo kawałki drewna, deseczki, patyki. Zabawki to również proste lalki, przytulanki i przedmioty uszyte z naturalnych materiałów, pozbawione udziwnień - mają pobudzać wyobraźnię dziecka, kształtować kreatywność poprzez zabawę. Tworzywo, z jakiego wykonuje się zabawki, ma duży wpływ na rozwój zmysłu dotyku, czego nie daje wszechobecny plastik, z którego można zrobić każdą zabawkę. 

Szmaciane lalki mogą mieć trochę karykaturalne proporcje, ale najważniejsze, żeby były sympatyczne z wyglądu i miały fajne ubranka:


https://www.decobazaar.com/produkt-talala-lalka-z-ubrankami-50-cm-5805549.html

https://www.decobazaar.com/produkt-szmaciana-lala-ala-w-kominie-i-getrach-5812122.html
Można kupić  lalę personalizowaną, z wyhaftowanym imieniem:


https://www.decobazaar.com/produkt-lalka-gabrysia-5788403.html
Ładne są lale o delikatnych kształtach, w strojach jak z bajki, przypominające baśniowe elfy:


https://www.decobazaar.com/produkt-luna-ksiezycowa-tancerka-5763135.html
Niektóre szmaciane lalki są "pewne siebie", zawsze wesołe i niezależne:


https://www.decobazaar.com/produkt-malowana-lala-magdalena-5688588.html
Ale szmaciane lalki nie muszą być tylko "płci żeńskiej". To mogą być także mali  "chłopcy-przyjaciele", którzy też oczekują opieki i zainteresowania:


https://www.decobazaar.com/produkt-pan-lalek-5645145.html

https://www.decobazaar.com/produkt-pan-blejk-3357740.html
Fajne są też wesołe szmaciane laleczki o dziecięcych rysach albo lale-anioły:


https://www.decobazaar.com/produkt-lala-5750123.html

https://www.decobazaar.com/produkt-aniol-dobrej-nadziei-basia-44-cm-5534941.html
Niektóre lale mogą przypominać dziewczynkom ich mamy, jak np. lala "współczesna Pani Domu" z przymrużeniem oka. Wygodny sweter, błyszczące leginsy i płaskie baletki:


https://www.decobazaar.com/produkt-blink-doll-5103326.html
I na koniec,  prześliczna lala waldorfska, oparta na proporcji małej dziewczynki, wykonana w 100% z naturalnych materiałów o wysokiej jakości gatunkowej i jakości wykonania. Uszyta z bawełnianego, szwajcarskiego trykotu, wypełniona runem owczym. Włosy lalki zrobione są z naturalnej wełny, a oczka wyhaftowane. Zarówno postać lalki, jak i jej bogaty zestaw ubranek, wykonane zostały ręcznie:


https://www.decobazaar.com/produkt-lala-waldorf-inka-5758567.html
Wszystkie lalki są wykonane z materiałów najwyższej jakości, naturalnych, antyalergicznych. Więcej lalek można znaleźć na naszej stronie: https://www.decobazaar.com/dziecko-lalki-259.html

Przeczytaj również:

PRACOWNIA BARWENA - ODSKOCZNIA OD CODZIENNOŚCI

Pomysł na stworzenie pracowni powstał z końcem zeszłego roku. Jest to miejsce, w którym tworzone są dekoracje oraz kreatywne zabawki dla dzieci, a także ilustracje.  Projektowanie to nasza pasja, która kolejno z wykształceniem przerodziła się...

CROCHETSZELKA - PRZYTULANKI WYPEŁNIONE MORZEM MIŁOŚCI

crochetSzelka to szydełkowe kolekcjonerskie lalki ze zdejmowanymi ubrankami. Idealne do zabawy lub do postawienia na półce. Świetne towarzyszki do codziennych zabaw i powierzania sekretów. Do tego pluszowe misie i owieczki, a nawet pieski z...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top