Prezenty i Okazje

LUFT - PROSPOŁECZNE I EKOLOGICZNE RĘKODZIEŁO

2022-08-20
 Luft - prospołeczne i ekologiczne rękodzieło
Luft to społeczny concept-store oferujący produkty autorstwa osób z niepełnosprawnościami prowadzony przez katowicką Spółdzielnię Socjalną Honolulu, będącą podmiotem ekonomii społecznej. Jako Spółdzielnia, od samego początku funkcjonowania (2014 r.) współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami (głównie intelektualną), zapewniając miejsca pracy oraz ułatwiając im adaptację do rynku i najbliższego otoczenia. Prócz pracy z osobami z niepełnosprawnościami zajmuje się głównie działalnością w obszarze gastronomii (Drzwi Zwane Koniem, Luft) oraz kultury, realizując każdego roku multimedialny Ars Independent Festival, dziesiątki wydarzeń w naszych lokalach oraz prowadząc Klub Filmowy Ambasada.Wszystkie produkty jakie znajdują się w ofercie Luft są autorstwa osób z niepełnosprawnościami. Znajdziecie tam między innymi: wysokiej jakości rękodzieło artystyczne, zabawki dla dzieci z drewna lub pluszu, akcesoria dla zwierząt czy przedmioty sztuki użytkowej. Każdy z oferowanych produktów jest wyjątkowy, bo wykonany całkowicie własnoręcznie przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu. Pracując już od wielu lat z osobami z niepełnosprawnością intelektualną wiemy, że duża część pracy tych osób w żadnym stopniu nie odbiega jakością od tej wykonywanej przez osoby w pełni sprawne. Wystawione w ramach sklepu dzieła są tego doskonałym przykładem. Wszystkie wyselekcjonowane produkty zostały wykonane przy zachowaniu najwyższej staranności, a przede wszystkim z udziałem niebywałego talentu uczestników Warsztatów. Są to produkty oryginalne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, wytwarzane lokalnie i na małą skalę. 

Podczas pracy projektowej, wraz z naszymi partnerami kierujemy się jak to tylko możliwe kwestiami ekologicznymi. Większość produktów, które można u nas nabyć są wegańskie, pozbawione tworzyw sztucznych i przyjazne dla środowiska.
Klubokawiarnia Luft

Stacjonarną bazą sklepu online jest, otwarty w maju 2022 r. lokal o tej samej nazwie mieszczący się przy ulicy Koszalińskiej 18 w katowickiej Ligocie. Lokal prócz bycia stacjonarnym punktem sprzedaży produktów, które można znaleźć w sklepie online jest przede wszystkim społeczną klubokawiarnią zorientowaną na animowanie życia lokalnej społeczności. 

Produkty Luft znajdziecie tu: https://www.decobazaar.com/luft

Przeczytaj również:

IT'S MY CARD - HOBBY, PASJA, PRZYJEMNOŚĆ

It's My Card to ręcznie wykonane kartki na różne okazje. Oto co Svitlana pisze o swojej pasji: Od dzieciństwa uwielbiałam różne rękodzieła. Już w wieku 9-10 lat dawalam jako prezenty, haftowane własnoręcznie robione poduszki i chuste...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top