Moda i Styl

VOLNA - PIĘKNA I ODPOWIEDZIALNA

2020-02-05
Volna - piękna i odpowiedzialna
VOLNA to połączenie ponadczasowych krojów, pięknych kobiecych fasonów i ekologicznych materiałów. Ubrania marki mają dawać klientkom pewność, że w każdej sytuacji wyglądają dobrze. Chodzi o to, żeby czuły się kobieco nie rezygnując ze swobody.

Nazwa VOLNA to z jednej strony nawiązanie do nurtu "slow fashion" i ogólnie "slow life". Z drugiej strony VOLNA to po prostu wolność, czyli swoboda wynikająca z wygody i ponadczasowości ubrań. Twórcy marki bardzo cenią sobie minimalizm – zarówno pod względem ilości jak i formy. 

VOLNA to moda odpowiedzialna:

Jest dla nas oczywiste, że świat się zmienia. Coraz więcej z nas nie zgadza się na istnienie przemysłu modowego w obecnym kształcie, co bardzo nas cieszy. Uważamy, że kupowanie coraz większej ilości kiepskiej jakości ubrań to droga donikąd, dlatego szyjemy z ekologicznych materiałów wysokiej jakości. Dążymy do tego, żeby nasze ubrania powstawały z certyfikowanych dzianin i tkanin, takich jak tencel, len i bawełna organiczna. 

Nasze ubrania są produkowane lokalnie, projektujemy i szyjemy je w Warszawie. Powstają w niewielkiej szwalni, w której panuje kameralna i miła atmosfera. Bardzo lubimy tam jeździć i patrzeć, jak nasze ubrania są szyte z sercem. 

Nie chcemy być tylko marką szyjącą ubrania. Promujemy odpowiedzialną modę. Uważamy, że najwyższy czas zmienić nasze przyzwyczajenia. Kupujmy mniej, ale lepszej jakości rzeczy, które posłużą nam dłużej. Dbajmy o to, co mamy. Jeśli coś się zepsuje, naprawmy to, a nie wyrzucajmy. Zamiast kupić nowe, pożyczmy albo kupmy używane. Wymieniajmy się!

https://www.decobazaar.com/volna

Przeczytaj również:

ALWERO - TRADYCJA ODKRYTA NA NOWO

Marka Alwero już od 1999 roku, poprzez swoje kolekcje, pokazuje, że w świecie mody jest miejsce na tradycję tworzenia z wełny. Zaskakuje formą, rzuca wyzwania sztucznym tkaninom i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom świadomych klientów. Nasza...

WASHPAPA - PAPIER, KTÓREMU WODA NIE STRASZNA

Czy washpapa to naprawdę papier? Czy to w ogóle możliwe, by uszyć torbę z celulozy? Czy da się cokolwiek do niej włożyć, zanim się potarga? Czemu mówią, że washpapa jest ekologiczna i wegańska? Czy warto mieć w swoich dodatkach coś z tego tajemniczeg...

PONADCZASOWA BIŻUTERIA GUSTA JEWELLERY

Agnieszka Jankowiak, twórczyni marki Gusta Jewellery, w swoich pracach łączy złotniczy kunszt z modą i sztuką, używając w swojej pracowni różnych technik. Inspiruje ją sztuka, natura, codzienność i chętnie łączy tradycję z nowoczesnością. ...
Top