Dzieci

ZABAWKI DLA NIEMOWLAKÓW

2018-01-24
Zabawki dla niemowlaków
Wybór zabawek dla starszych dzieci jest ogromny. Nieco trudniej jest zdecydować się na odpowiednią zabawkę dla niemowlaka. Akcesoria przeznaczone dla nich muszą być bezpieczne i dostosowane do ich wieku. Maluchy dopiero poznają świat, różne kolory i faktury. Najlepsze zabawki dla nich to takie, które będą wspierać ich rozwój, będą ciekawe w dotyku, przytulne i bezpieczne.

Maty do zabawy.

Dla maluchów najlepszym miejscem do zabawy jest odpowiednia mata. Miękka, miła w dotyku i odpowiednio duża. To idealne miejsce dla rodzica do zabaw z dzieckiem. Grube maty zapewniają lepszą izolację od podłoża niż dywan czy koc. Można ją rozłożyć w różnych miejscach w domu. Dziecko leżąc na brzuszku lub pleckach może bezpiecznie bawić się innymi zabawkami.


https://www.decobazaar.com/produkt-mata-lesne-zwierzatka-5611622.html

https://www.decobazaar.com/produkt-mata-do-zabawy-princessa-5461226.html

https://www.decobazaar.com/produkt-mata-okragla-pikowana-100-cm-5625301.html
Mobile i karuzelki.

Są to pierwsze zabawki, które można pokazać dziecku. Można je zawiesić nad łóżeczkiem czy matą. Najmłodsze dzieci nie mają jeszcze dobrze wykształconego zmysłu widzenia, ale potrafią reagować na ruch czy światło. Karuzele i mobile przyciągają wzrok dziecka, zachęcając je do aktywności, poznawania nowych faktur, dotykania różnych materiałów. 


https://www.decobazaar.com/produkt-mobil-pikowana-chmurka-5492960.html

https://www.decobazaar.com/produkt-mobil-arktyka-zima-karuzela-niemowleca-z-pozytywka-uniwersalna-5663850.html

https://www.decobazaar.com/produkt-karuzela-mobil-nad-lozeczko-kroliczki-5814966.html
Zabawki sensoryczne.

Różne kształty, faktury i materiały są dla niemowlaków nieograniczonym źródłem zabawy. To co dla nas jest oczywiste i dobrze znane, dla nich jest niesamowitą nowością. Zabawki sensoryczne mają różne kolory, metki, kształty. Pozwalają dziecku poznać materiały gładkie, szorstkie, miękkie, twarde. Kuszą różnymi kolorami i kształtami. Są również bezpieczne dla maluchów, więc spokojnie mogą bawić się nimi same.


https://www.decobazaar.com/produkt-metkowiec-sensoryczny-5430077.html

https://www.decobazaar.com/produkt-parenti-ksiazeczka-kontrastowa-miekka-z-metkami-gryzakami-dla-niemowlat-5817049.html

https://www.decobazaar.com/produkt-uszak-metkowiec-kotki-5045563.html

https://www.decobazaar.com/produkt-podusia-statek-5582839.html
Gryzaki.

Niemowlaki uwielbiają brać wszystko do buzi. Jest to dla nich sposób na poznawanie nowych przedmiotów. Kiedy jednak dzieciom zaczynają rosnąć pierwsze ząbki, gryzienie spowodowane jest bólem i swędzeniem pojawiających się mleczaków. Idealnie wtedy sprawdzi się gryzak. Uspokaja dziecko, pomaga w ząbkowaniu. Jest również zabawką, która ma ciekawy kształt i kolor.


https://www.decobazaar.com/produkt-arbuzowy-komplet-gryzak-i-grzechotka-5539406.html

https://www.decobazaar.com/produkt-gryzak-grzechotka-5537948.html

https://www.decobazaar.com/produkt-gryzak-trabek-5713968.html
Przytulanki i maskotki.

Maskotki mogą stać się pierwszymi towarzyszami zabaw niemowlaka. Dzieci mogą się nimi bawić, gryźć je i skubać. Mogą z nimi spać i się do nich przytulać. Ładnie wykonane pluszaki stanowią również ozdobę dziecięcego pokoju. Uważajmy jednak wybierając pierwsze przytulanki. Dla nas czasem przypadkowy wybór (lub prezent), dla dziecka może stać się przyjacielem na długie lata i nie łatwo potem podmienić maskotkę na inną, np. ładniejszą lub bardziej przemyślaną :) 


https://www.decobazaar.com/produkt-charlie-sisters-3695066.html

https://www.decobazaar.com/produkt-chmurka-5361638.html

https://www.decobazaar.com/produkt-snowy-bunny-5712635.html

https://www.decobazaar.com/produkt-przytulanka-mis-lesny-spioch-czekolada-5359740.html

Przeczytaj również:

_MI_MI_KIDS - SZYTE Z MIŁOŚCIĄ

Markę _mi_mi_kids stworzyła Marina. Szyciem zajmuje się od ponad 7 lat. Inspiracją są dla niej dzieci. Stąd też nazwa studia. Marina szyje zabawki i ubrania dla dzieci z naturalnych i organicznych tkanin. Wszystkie produkty szyte są...

MAKUTO ART - DEKORACJE DLA NAJMŁODSZYCH I NIE TYLKO

Makuto Art to  polska firma rękodzielnicza. Stworzona została z myślą o najmłodszych i nie tylko… Naszym surowcem jest drewniana sklejka brzozowa, z której powstają nasze niepowtarzalne wyroby.  Każdy wykonywany jest z niezwykłą s...

PANI SZYDEŁKO - Z MIŁOŚCI DO DZIECI

Dziś chcemy Wam zaprezentować markę Pani Szydełko. Najlepiej opowie o niej sama twórczyni: Nazywam się Agata Szymańska i od kilku lat prowadzę markę Pani Szydełko. Początki marki sięgają, kiedy byłam w zaawansowanej ciąży i nadszedł czas, żeby zwo...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top