Dom i Wnętrze

MAMROTY - SZTUKA PEŁNA CIEPŁA I MAGII

2023-12-12
Mamroty - sztuka pełna ciepła i magii
Mamroty to grafiki tworzone w technice kolażu. Prace są połączeniem, kobiecej energii oraz ciepłego światła. Tak o sobie i swoich pracach opowiada Karolina:

Z zawodu social media specjalistka, jednak od pewnego czasu moje życie skierowało się ponownie w stronę sztuki i uczę się aktualnie zawodu terapeutki zajęciowej z arteterapią. Sztuka ma dla mnie wiele wartości, również terapeutycznych. 

Dom jest moją bezpieczną oazą, przykładam ogromną wagę do tego, aby energia w mieszkaniu rezonowała ze mną. Tworząc plakaty chcę przekazać innym dawkę ciepła i magii, którą uwielbiam się otaczać. To właśnie w domu odczuwam największy spokój, mam hopla na punkcie małych elementów takich jak plakaty, koce, świeczki, które pozwalają nadać wnętrzu przytulną tożsamość. Przeprowadzałam się wiele razy, mieszkałam w różnych wnętrzach i to właśnie te "moje" elementy sprawiały, że zawsze czułam się jak u siebie. I właśnie chciałabym, aby moje plakaty sprawiały, że wieszając jeden z nich, ktoś kiedyś będzie mógł pomyśleć "jestem w domu".


Mamroty powstały w momencie, kiedy pracowałam na etacie w marketingu i potrzebowałam odskoczni do czegoś, co będzie sprawiało mi totalną frajdę. Na początku dodawałam swoje prace od tak. Nie pomyślałabym wtedy, że ktokolwiek będzie widział je w swoim mieszkaniu ;)

Uwielbiam lekkie, delikatne połączenia, pełne chmur, bajkowego klimatu, subtelności. Uwielbiam także kobiece sylwetki, a w praktycznie w każdej mojej pracy znajduje się księżyc, bo jest on dla mnie symbolem skrytych emocji i intuicji. 


Prace Karoliny znajdziecie tu: https://www.decobazaar.com/mamroty

Przeczytaj również:

PATRYCJA.PLECIE - PRZYGODA Z MAKRAMĄ

Patrycja.Plecie to makramy tworzone z miłości do rękodzieła, z prawdziwą pasją. Patrycja tworzy zawieszki na ścianę, ale również breloczki, zakładki do książek czy wianki na głowę. Każdy produkt jest starannie dopracowany i wykończony z należytą czuł...

TWÓRCZA PRACOWNIA BALANCE - JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM

Dziś o swojej twórczości i spełnianiu marzeń opowie Wam Aneta Janecka z Twórczej Pracowni „Balance”: O szczęściu stanowi wiele rzeczy, ale myślę, że wystarczy zrealizować swoje marzenia, aby być szczęśliwym. Gdyby trzy l...

VARVASOVE - EKOLOGICZNE ŚWIECE ZAPACHOWE

Markę Varvasove tworzy Karolina, która w swojej małej domowej pracowni tworzy ekologiczne świece zapachowe oraz zawieszki z wosku sojowego. Wszystkie jej produkty są w 100% handmade. Każdy produkt jest starannie sprawdzany i pakowany, tak aby...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top