Prezenty i Okazje

POCZUJ KLIMAT ŚWIĄT W SWOIM DOMU - ŚWIĄTECZNE DEKORACJE I OZDOBY

2018-11-14
Poczuj klimat świąt w swoim domu - świąteczne dekoracje i ozdoby
Kiedyś to pierwsze opady śniegu i krzątające się wszędzie spokrewnione gospodynie domowe wprawiały nas w świąteczny nastrój. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi bożonarodzeniowe zwyczaje. Obecnie atmosferę świąt zaczynamy odczuwać, kiedy ozdobimy nieco swój dom i włożymy na siebie jakiś element garderoby nawiązujący do Bożego Narodzenia. 

W świątecznym nastroju już od progu

Czas świąt to okres wzmożonych odwiedzin krewnych i przyjaciół. Wpraw ich w odpowiedni humor jeszcze zanim zdążą zapukać do twoich drzwi – powieś na nich ozdobny wianek. Choć każdy tego typu stroik jest bardzo dekoracyjny i na swój sposób uroczy, zastanów się nad jego elementami dodatkowymi. Chcesz zaskoczyć dzieci swojego rodzeństwa i kuzynostwa? Może powinieneś wybrać wianek z zabawną figurką aniołka. Spodziewasz się wieczornych wizyt? Postaw na wianek z latarenką, w której będziesz mógł umieścić niedużą świeczkę. Wolisz minimalistyczne rozwiązania? Szukaj wianków wykonanych z jednego lub dwóch rodzajów materiału – takie skromne wianuszki potrafią być bardzo urokliwe.


https://www.decobazaar.com/produkt-swiateczny-wianek-na-drzwi-40-cm-6093327.html

https://www.decobazaar.com/produkt-wianek-swiateczny-z-pomaranczem-6086309.html

https://www.decobazaar.com/produkt-wianek-adwentowy-z-czerwienia-6087347.html

https://www.decobazaar.com/produkt-wianek-aniolek-z-gwiazdka-6076945.html
Choinka w miniaturze

Nie w każdym pomieszczeniu jesteśmy w stanie postawić choinkę, a często chcielibyśmy mieć pod ręką choćby jej namiastkę. W takiej sytuacji można postawić w widocznym miejscu choinkę w wersji mini, ale wcale nie taką, która dopiero została zasadzona w szkółce leśnej. Zamiast tego wybierz drewnianą figurkę w formie choinki albo „wyrastającą” z doniczki choinkę tekstylną.
Jeśli jednak twoja tęsknota za zapachem zielonych gałązek jest silniejsza, spraw sobie wykonany z nich stroik. Wybierz taki, który będzie dodatkowo przystrojony ozdobami choinkowymi, takimi jak maleńkie bombeczki. Zastanów się też nad wersją, której częścią jest świeczka – po jej zapaleniu długie i zimne wieczory staną się na pewno dużo przyjemniejsze.


https://www.decobazaar.com/produkt-filcowa-choinka-z-drewniana-noga-6085979.html

https://www.decobazaar.com/produkt-choinka-drewniana-w-skandynawskim-stylu-upcykling-5696888.html

https://www.decobazaar.com/produkt-choinka-swiateczna-gwiazdki-sniezynki-5766995.html

https://www.decobazaar.com/produkt-wianek-zimowy-5778952.html
Miło i przytulnie

Jest wiele sposobów na to, by wprowadzić święta Bożego Narodzenia do swojego salonu czy sypialni. Jednym z nich jest kupno świątecznych poduszek. Tradycjonalistom polecamy poduchy przedstawiające choinki i gwiazdy – akcesoria z takim wzornictwem są bowiem bardzo uniwersalne i można je dopasować do każdego wnętrza. Tym, którzy chcą bardziej zaszaleć, proponujemy poduszki z zabawnymi nadrukami (jak choćby ze słodkim reniferem).


https://www.decobazaar.com/produkt-renifery-5296316.html

https://www.decobazaar.com/produkt-poduszka-swiateczna-merry-christmas-5215407.html

https://www.decobazaar.com/produkt-poszewka-z-zimowym-reniferem-5748132.html
Subtelny dodatek

Na pewno każdy, kto oglądał kiedykolwiek filmy o niezdarnej i uroczej Bridget Jones, doskonale pamięta scenę, w której jej ukochany Mark Darcy pojawia się na przyjęciu bożonarodzeniowym ubrany w ohydny świąteczny sweter z wizerunkiem renifera. Chcąc uniknąć zakłopotania, jakie przeżywał bohater kultowej komedii, warto wyposażyć się raczej w subtelniejsze świąteczne dodatki – oczywiście na wypadek spotkania podczas świąt miłości swojego życia! Panom polecamy w takiej sytuacji świąteczną muchę z nadrukiem w formie choinek, bałwanków albo płatków śniegu. Panie z kolei mogą wprawić się świąteczny nastrój wkładając na stopy zabawne skarpety ze świątecznymi akcentami.


https://www.decobazaar.com/produkt-mucha-swiateczna-6092457.html

https://www.decobazaar.com/produkt-kolorowe-skarpetki-spox-sox-gwiazda-betlejemska-5729712.html
Więcej dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych znajdziecie tutaj: https://www.decobazaar.com/udekoruj-dom-na-swieta-z558.html
Top