Dom i Wnętrze

TWÓRCZA PRACOWNIA BALANCE - JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM

2023-05-25
Twórcza Pracownia Balance - jak być szczęśliwym
Dziś o swojej twórczości i spełnianiu marzeń opowie Wam Aneta Janecka z Twórczej Pracowni „Balance”:

O szczęściu stanowi wiele rzeczy, ale myślę, że wystarczy zrealizować swoje marzenia, aby być szczęśliwym. Gdyby trzy lata temu ktoś mnie zapytał, czy otworzę pracownie artystyczną stwierdziłabym, że być może tak, ale prawdopodobnie zrobię to na emeryturze. Jednak, gdy pytanie to padło, gdy miałam 19 lat odpowiedziałam wtedy, że moim marzeniem jest otworzyć galerię sztuki, tworzyć swoje dzieła i je sprzedawać. Wybrałam jednak ścieżkę filozofii, którą ukończyłam na Uniwersytecie zielonogórskim.

To nie znaczy, że nie realizowałam się artystycznie. A i owszem, jednak w dużej mierze było to tworzenie „do szuflady”, bowiem skupiłam się na innej ekspresji twórczej. 2 lata temu wędrując uliczkami Puli w Chorwacji natknęłam się na galerię sztuki, w której wystawione były abstrakcyjne obrazy. Wtedy moja córka zapytała mnie, dlaczego nie chcesz namalować obrazu dla siebie, tylko ciągle szukasz tego idealnego. No właśnie, dlaczego nie? – pomyślałam.


Po miesiącu namalowałam obraz, a po trzech miesiącach miałam już ich z kilka. Gdy pokazałam je w mediach społecznościowych ludzie zadawali mi pytania o ewentualną ich sprzedaż. Zaczęłam od działalności nierejestrowanej, aż w listopadzie 2022 r. postanowiłam otworzyć swoją pierwszą firmę. Nad nazwą nie zastanawiałam się długo, gdyż  nasuwało mi się jedno słowo: „Balance” i w konsekwencji powstała Twórcza pracownia „Balance”.

Balance jest moją myślą przewodnią, którą stawiam na przodzie wybierając ścieżki życia. Nawiązuję tutaj do etyki złotego środka Arystotelesa. Balance w życiu codziennym oznacza efektowną organizację obowiązków i przyjemności w taki sposób, by czas w pracy przeznaczać na pracę, a czas wolny poświęcić na to wszystko co lubimy robić i co sprawia nam przyjemność.

Balance w mojej duszy artystycznej oznacza, że nie skupiam się na jednej technice, nie maluję w jednym wyznaczonym kierunku, ale balansuje pomiędzy tym, na co mam ochotę. Nie popadam w skrajności, wybieram środek, który jest krokiem ku mojemu zadowoleniu. I tak zrealizowałam jedno ze swoich marzeń. Gdy maluję, czuje wewnętrzny spokój, czuję, że realizuję się i jestem szczęśliwa. Sam proces tworzenia jest na tyle ekscytujący, że wypełnia zakątki mojej duszy zamieniając jednocześnie myśl w coś materialnego.

Tworzę obrazy, które nie zamykam  w jednym określonym stylu, tworzę to, na co w danej chwili mam ochotę. W jednej chwili powstaje obraz strukturalny, w innej chwili powstaje obraz w stylu pop art, a jeszcze inną chwilę wypełniam ekspresjonizmem abstrakcyjnym. Moja opowieść jest o tym, że warto zrobić krok w stronę realizacji marzeń. A nuż odkryjemy w sobie potencjał, który wykorzystamy na coś, co da nam satysfakcję i szczęście. 


Prace Anety znajdziecie tu: https://www.decobazaar.com/tworcza-pracownia-balance

Przeczytaj również:

MAMROTY - SZTUKA PEŁNA CIEPŁA I MAGII

Mamroty to grafiki tworzone w technice kolażu. Prace są połączeniem, kobiecej energii oraz ciepłego światła. Tak o sobie i swoich pracach opowiada Karolina: Z zawodu social media specjalistka, jednak od pewnego czasu moje życie skierował...

PATRYCJA.PLECIE - PRZYGODA Z MAKRAMĄ

Patrycja.Plecie to makramy tworzone z miłości do rękodzieła, z prawdziwą pasją. Patrycja tworzy zawieszki na ścianę, ale również breloczki, zakładki do książek czy wianki na głowę. Każdy produkt jest starannie dopracowany i wykończony z należytą czuł...

BEASOL, SZALEŃSTWO KSZTAŁTÓW I KOLORÓW

Beasol czyli Beata Solarska. Pochodzi z Poznania, ale od kilku lat mieszka na wsi, gdzie ma przestrzeń do tworzenia i w której może rozwijać skrzydła. W spokoju i wśród natury może tworzyć wszystko to, co podsuwa jej wyobraźnia. Najpierw było świa...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top