Dom i Wnętrze

DREWNIANA BIŻUTERIA WDREWNOIDĘ

2021-01-08
Drewniana biżuteria wDREWNOidę
Markę wDREWNOidę tworzą wspólnie Kasia i Mateusz. Oto ich historia:

Zawsze chciałam mieć drewniane kolczyki, a mój Mateusz stwierdził, że ma już dość korporacyjnej pracy i zrobi coś swojego. I tak na moje urodziny stworzył pierwsze kolczyki z brzozy. 

Żyjemy blisko lasu, natura jest nam bardzo bliska. Jesteśmy totalnie zafiksowani na punkcie drzewa, jego symboliki i siły, którą możemy z niego czerpać. Wierzymy, że każde drzewo ma jakieś znaczenie. My staramy się dopasować znaczenie drzewa do jego właściciela. 
 
Na przykład dąb to symbol długowieczności i mądrości, a modrzew (pięknie usłojone drzewo) ponoć wzmacnia siły i poprawia samopoczucie. Czyż to nie ciekawe? Chcemy robić biżuterię z drewna, które niesie coś za sobą.

Kochamy dąb za jego słoje, orzech za głęboki kolor, modrzew za piękne żywe kolory. Używamy też innych rodzajów drewna. Drzewo staramy się, aby było z odzysku  - ze starych szaf, z połamanych gałęzi, od wujka. Niektóre gatunki drewna też kupujemy. Do drewna dodajemy też często żywicę epoksydową, którą potem barwimy na różne kolory. Nasz ulubiony to błękit i pastelowy pomarańcz. Staramy się działać zgodnie z zasadą ZEROWASTE.

Chcemy pokazać naszą pracą, że natura sama w sobie jest na tyle piękna, że może być biżuterią. Jej kształty, wzory, kolory... w dzisiejszych czasach potrzebujemy być bliżej natury, a to idealny sposób! 

Skąd nazwa? Widzieliśmy, że rynek jest nasycony już zagranicznymi nazwami - "WOOD to",  "WOOD tamto". My chcieliśmy być Z POLSKI. A nazwa wDREWNOidę brzmiała bardzo nie oczywiście i zapadała w ucho więc tak zostało :) Jesteśmy w stanie zrobić produkty spersonalizowane. Stworzymy dowolny kształt, kolor i wielkość. Wystarczy do nas napisać lub przesłać projekt i gotowe :)


Produkty wDREWNOidę znajdziecie tu: https://www.decobazaar.com/wdrewnoidePrzeczytaj również:

DUXI - ZAKOCHANI W POLSKIEJ KULTURZE

DUXI to odmieniona forma słowa „duco”, które w języku łacińskim oznacza m.in. prowadzić, nadawać kierunek. I nie jest to przypadek. Marka DUXI powstała dzięki: Oli (z wykształcenia dziennikarka, mól książkowy, pasjonatka historii Polsk...

NATURALNE ŚWIECE SOY

SOy - świeczki naturalne, ręcznie wylewane, wykonywane w 100% z wosku sojowego który jest przyjazny dla środowiska i biodegradowalny, z dodatkiem starannie dobranych olejków zapachowych. Knot z naturalnego drewna. Całość zamknięta w szklanych słoiczk...

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA MANY EVENINGS

Marka Many Evenings to Karolina i Rafał. Para, która wspólnymi siłami tworzy unikatowe rękodzieło. Karolina jest miłośniczką szydełka i wszystkiego, co zawinięte w kłębek. Rafał, zaś jest pasjonatem gliny i wysokiej temperatury. Oboje tworzym...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top