Dom i Wnętrze

DREWNIANA BIŻUTERIA WDREWNOIDĘ

2021-01-08
Drewniana biżuteria wDREWNOidę
Markę wDREWNOidę tworzą wspólnie Kasia i Mateusz. Oto ich historia:

Zawsze chciałam mieć drewniane kolczyki, a mój Mateusz stwierdził, że ma już dość korporacyjnej pracy i zrobi coś swojego. I tak na moje urodziny stworzył pierwsze kolczyki z brzozy. 

Żyjemy blisko lasu, natura jest nam bardzo bliska. Jesteśmy totalnie zafiksowani na punkcie drzewa, jego symboliki i siły, którą możemy z niego czerpać. Wierzymy, że każde drzewo ma jakieś znaczenie. My staramy się dopasować znaczenie drzewa do jego właściciela. 
 
Na przykład dąb to symbol długowieczności i mądrości, a modrzew (pięknie usłojone drzewo) ponoć wzmacnia siły i poprawia samopoczucie. Czyż to nie ciekawe? Chcemy robić biżuterię z drewna, które niesie coś za sobą.

Kochamy dąb za jego słoje, orzech za głęboki kolor, modrzew za piękne żywe kolory. Używamy też innych rodzajów drewna. Drzewo staramy się, aby było z odzysku  - ze starych szaf, z połamanych gałęzi, od wujka. Niektóre gatunki drewna też kupujemy. Do drewna dodajemy też często żywicę epoksydową, którą potem barwimy na różne kolory. Nasz ulubiony to błękit i pastelowy pomarańcz. Staramy się działać zgodnie z zasadą ZEROWASTE.

Chcemy pokazać naszą pracą, że natura sama w sobie jest na tyle piękna, że może być biżuterią. Jej kształty, wzory, kolory... w dzisiejszych czasach potrzebujemy być bliżej natury, a to idealny sposób! 

Skąd nazwa? Widzieliśmy, że rynek jest nasycony już zagranicznymi nazwami - "WOOD to",  "WOOD tamto". My chcieliśmy być Z POLSKI. A nazwa wDREWNOidę brzmiała bardzo nie oczywiście i zapadała w ucho więc tak zostało :) Jesteśmy w stanie zrobić produkty spersonalizowane. Stworzymy dowolny kształt, kolor i wielkość. Wystarczy do nas napisać lub przesłać projekt i gotowe :)


Produkty wDREWNOidę znajdziecie tu: https://www.decobazaar.com/wdrewnoidePrzeczytaj również:

MAKATKA I KROPKA - AUTORSKIE DEKORACJE DLA DZIECI

Makatka i kropka to marka stworzona przez szczęśliwą mamę 3 pociech i żonę wspieraną przez najwspanialszego męża. W takiej atmosferze radości i spełnienia powstają autorskie makatki. Anita Wójcik tworzy głównie z myślą o dzieciach i ich pokojach, cho...

M&M - SZTUKA, WZORNICTWO, ARCHITEKTURA

Magdalena Stano (architekt, artysta) & Maciej Zabawa (artysta), są twórcami marki projektowej M&M. Wspólnie działają na polu sztuki, w dziedzinach takich jak: malarstwo, fotografia, rzeźba, ceramika, instalacje, grafika. Łączą działalność art...

KAWA W LESIE - KREATYWNY RECYCLING

Kawa w lesie - czyli Dorota Chwal. Upcycling, refreszing i renowacja z dużą dozą kreatywności - to jej hasło przewodnie. Do tworzenia swoich prac używa w znacznym stopniu półproduktów pozyskanych z odzysku, takich jak drewno ze starych mebli bąd...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top