Dom i Wnętrze

DREWNIANA BIŻUTERIA WDREWNOIDĘ

2021-01-08
Drewniana biżuteria wDREWNOidę
Markę wDREWNOidę tworzą wspólnie Kasia i Mateusz. Oto ich historia:

Zawsze chciałam mieć drewniane kolczyki, a mój Mateusz stwierdził, że ma już dość korporacyjnej pracy i zrobi coś swojego. I tak na moje urodziny stworzył pierwsze kolczyki z brzozy. 

Żyjemy blisko lasu, natura jest nam bardzo bliska. Jesteśmy totalnie zafiksowani na punkcie drzewa, jego symboliki i siły, którą możemy z niego czerpać. Wierzymy, że każde drzewo ma jakieś znaczenie. My staramy się dopasować znaczenie drzewa do jego właściciela. 
 
Na przykład dąb to symbol długowieczności i mądrości, a modrzew (pięknie usłojone drzewo) ponoć wzmacnia siły i poprawia samopoczucie. Czyż to nie ciekawe? Chcemy robić biżuterię z drewna, które niesie coś za sobą.Kochamy dąb za jego słoje, orzech za głęboki kolor, modrzew za piękne żywe kolory. Używamy też innych rodzajów drewna. Drzewo staramy się, aby było z odzysku  - ze starych szaf, z połamanych gałęzi, od wujka. Niektóre gatunki drewna też kupujemy. Do drewna dodajemy też często żywicę epoksydową, którą potem barwimy na różne kolory. Nasz ulubiony to błękit i pastelowy pomarańcz. Staramy się działać zgodnie z zasadą ZEROWASTE.

Chcemy pokazać naszą pracą, że natura sama w sobie jest na tyle piękna, że może być biżuterią. Jej kształty, wzory, kolory... w dzisiejszych czasach potrzebujemy być bliżej natury, a to idealny sposób! 

Skąd nazwa? Widzieliśmy, że rynek jest nasycony już zagranicznymi nazwami - "WOOD to",  "WOOD tamto". My chcieliśmy być Z POLSKI. A nazwa wDREWNOidę brzmiała bardzo nie oczywiście i zapadała w ucho więc tak zostało :) Jesteśmy w stanie zrobić produkty spersonalizowane. Stworzymy dowolny kształt, kolor i wielkość. Wystarczy do nas napisać lub przesłać projekt i gotowe :)


Produkty wDREWNOidę znajdziecie tu: https://www.decobazaar.com/wdrewnoidePrzeczytaj również:

VARVASOVE - EKOLOGICZNE ŚWIECE ZAPACHOWE

Markę Varvasove tworzy Karolina, która w swojej małej domowej pracowni tworzy ekologiczne świece zapachowe oraz zawieszki z wosku sojowego. Wszystkie jej produkty są w 100% handmade. Każdy produkt jest starannie sprawdzany i pakowany, tak aby...

TWÓRCZA PRACOWNIA BALANCE - JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM

Dziś o swojej twórczości i spełnianiu marzeń opowie Wam Aneta Janecka z Twórczej Pracowni „Balance”: O szczęściu stanowi wiele rzeczy, ale myślę, że wystarczy zrealizować swoje marzenia, aby być szczęśliwym. Gdyby trzy l...

POŚWIAT - SNY, EMOCJA, NATURA I KOSMOS

Dziś o swojej twórczości opowie Violetta, która tworzy prace pod szyldem Poświat: Malarstwem zajmuję się od kilku lat. Spędzam na tym zajęciem dużo wolnego czasu (ćwiczę prawie codziennie, po pracy na etacie:)). Malarstwo jest dla mnie sposobem na...

Produkty, które mogą Ci się spodobać

Top