1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria vintage
  3.  > Broszki
  4.  > Chryzopraz polski diament XIXw. ❀ڿڰۣ❀ Piękna srebrna broszka z lat 30-40tych XXw. (nr 6220440)

CHRYZOPRAZ POLSKI DIAMENT XIXW. ❀ڿڰۣ❀ PIĘKNA SREBRNA BROSZKA Z LAT 30-40TYCH XXW.

Sweet Home

TEN PRODUKT ZOSTAŁ JUŻ SPRZEDANY

Chryzopraz polski diament XIXw. ❀ڿڰۣ❀ Piękna srebrna broszka z lat 30-40tych XXw. Piękna broszka wykonana ze srebra, grawerowana w motywy kwiatowe z centralnie obsadzonym dużym Chryzoprazem. Kamień o bardzo dobrej czystości i przejrzystej zielonej barwie. Broszka pochodzi z lat 30-40tych XXw. Ręczna praca, dobrze precyzyjnie wykonana. Zapięcie z blokadą, eleganckie welurowe etui w formie kapelusza. Stan wręcz idealny.
Wymiary 3,5cm x 1,8cm. Etui o średnicy 7,5cm.

Chryzopraz występuje w barwie jasnozielonej, trawiastozielonej i szmaragdowozielonej, która wywołana jest domieszkami niklu.
Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa chryzos co oznacza złoto i prasitos – zielonkawy.
Jest to mieszanina skrytokrystalicznej krzemionki w postaci chalcedonu, kwarcu i kwarcynu oraz zmiennej ilości uwodnionego opalu.

Istnieje kilka odmian chryzoprazu, które zależą od domieszek różnych substancji mineralnych, jak np. chryzopraz opalowy – prazopal, chryzopraz chalcedonowo-opalowy, chryzopraz chalcedonowy, chryzopraz kwarcowy.

Chryzopraz w pierwszej połowie XIX wieku stał się jednym z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych w Europie. Osadzano go centralnie w pierścieniach i innych rodzajach biżuterii okalając diamentami, by podkreślić jego wartość. Bowiem dawniej ceniono chryzopraz bardziej niż diamenty. Ulubiony kamień Egipcjan, Greków, Rzymian, często oprawiany łącznie z lapis lazuli.

Chryzopraz posiada właściwości relaksujące i uspokajające, wycisza i oddala lęki. Polecany przy zmęczeniu, znużeniu i zniechęceniu. Pomaga w stanach nerwowości i histerii, uspokaja system nerwowy i pozwala szybko pozbyć się histerycznych reakcji i nerwicy. Np. w chorobie nerwicowej tzw. kuli histerycznej (globus histericus), która często przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu zbyt rozedrganym kobietom (zwłaszcza dziewczętom w okresie dojrzewania i paniom w czasie menopauzy).
Chryzopraz pomaga w przypadku problemów seksualnych – oziębłości, impotencji a nawet bezpłodności. Dotyczy to obu płci, o ile zaburzenia nie są spowodowane zmianami nieodwracalnymi np.operacją. Wibracje chryzoprazu poprawiają funkcjonowanie gruczołów dokrewnych, a zwłaszcza jajników i jąder, wzmacniają gruczoł prostaty. Chryzopraz łagodzi także objawy chorób płciowych i związane z nimi depresje.

Idealna również na elegancki upominek.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

TAGI: #14k biżuteria antyczna srebro, #art nouveau secesja broszka, #emalia biżuteria chryzopraz, #pierścionek złoto filigran
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Sweet Home

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top