1. DecoBazaar
  2.  > Dom vintage
  3.  > Meble
  4.  > Para secesyjnych krzeseł tapicerowanych Niemcy, początek XX wieku. (nr 6801894)

PARA SECESYJNYCH KRZESEŁ TAPICEROWANYCH NIEMCY, POCZĄTEK XX WIEKU.

Good Old Things

Cena: 1190 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Kurier: 45,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 100,00 zł / 20,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Para wysokich krzeseł w stylu Jugendstil (niemiecki odpowiednik międzynarodowego stylu secesji) wypordukowanych w Niemczwch na początku XX wieku. Rama krzesła jest wykonana z drewna dębowego o ciepłej, brązowej barwie z widocznie zaznaczonym ciekawym usłojeniem. Siedzisko zostało odnowione i jest tapicerowane skórą naturalną w kolorze jasno-brązowym. Krzesła zostały wykonane ręcznie z masywu dębowego, z pięknymi zdobieniami oraz charakterystyczną dla tego stylu formą nóg. tylne nogi wystrzeliwują w górę aby dopasować się do klasycznego oparcia, które zapewnia wygodne korzystanie z mebla. Kunsztowna i idealnie wykończona wizualnie konstrukcja krzesła idealnie odzwierciedla charakterystykę okresu secesji.

Mebel zachowany w bardzo dobrym stanie vintage. siedzisko wymienione, stolarka odnowiona. Wymienliśmy zarówno odpicie jak i wypełnienie siedziska.

Historia

Projekt mebli w stylu secesyjnym przywraca do życia rzemiosło: jest to styl indywidualnego projektanta, stawiający pracę artysty z powrotem w centrum i usuwając pracę maszyny. Najważniejszą innowacją w dziedzinie dekoracji wnętrz jest poszukiwanie jedności. Styl ten nie wymyka się jednak pewnym paralelom z tradycją, zwłaszcza z gotykiem , rokokiem i barokiem  ; Gotyk służył więc jako model teoretyczny, rokoko jako przykład zastosowania asymetrii, a barok jako źródło inspiracji w plastycznym projektowaniu form. Ze swej strony barwna sztuka Japonii , poprzez wysoce linearne traktowanie tomów, przyczyniła się również w ogromnym stopniu do wyzwolenia secesji z niewoli symetrii greckich porządków.

Drewno przybrało dziwne kształty, a metal imitował płynne sploty natury, poskręcane. Rzeczywiście, styl ten w dużej mierze opiera się na obserwacji natury, nie tylko w odniesieniu do ornamentu, ale także strukturalnego punktu widzenia. Żywe, zmysłowe i falujące linie nawadniają strukturę i przejmują ją. Krzesła i stoły wydają się być wymodelowane z materiału o charakterystycznej miękkości. Tam, gdzie to możliwe, linia prosta jest zabroniona, a podziały strukturalne są ukrywane na korzyść linii ciągłej i ruchu.  

Wymiary:

Wysokość 102 cm | Wysokość do siedziska 47 cm | Głębokość - 50 cm | Szerokość - 45 cm

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Good Old Things

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top