1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria vintage
  3.  > Naszyjniki i wisiory
  4.  > ❤ POP ART - ART DECO ❤ Naszyjnik srebro i masa perłowa ❤ (nr 6363375)

❤ POP ART - ART DECO ❤ NASZYJNIK SREBRO I MASA PERŁOWA ❤

Sweet Home

Cena: 268 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 16,00 zł / 3,20 zł
Kurier: 23,00 zł
Paczkomat InPost: 18,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 60,00 zł / 12,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Art Deco - Pop Art, szalenie interesująca stylistyka. Bardzo ciekawe połączenie srebra i masy perłowej. Intrygująco absorbuje i odbija światło, momentami sprawia wrażenie, jakby podświetlanej. Oszczędna w formie, a bardzo wyraźna w wyrazie. Materiał to srebro 925 i masa perłowa. Mocna solidna biżuteria. Naszyjnik prezentuje się bardzo interesująco.

Połączenie art deco i pop-artu, a właściwie pop-designu to swego rodzaju współczesny eklektyzm. Estetyka obu stylów znacznie się różni, a wspólna ich koegzystencja jest rzadko spotykana. Cechami charakterystycznymi stylu art deco są geometryczne, stopniowane formy, jasna kolorystyka oraz zastosowanie drogich materiałów takich jak: srebro, szkliwo, kość słoniowa, brąz, kamienie szlachetne, skóra. Czasem drogocenne materiały zastępowane są materiałami produkcji masowej, np. chromem, kolorowym szkłem, kiedyś bakelitem dziś plastikiem. Ostre krawędzie często zestawiane są z zaokrąglonymi rogami. Art deco cechuje odwaga w stosowaniu dekoracji, która czasem staje się ważniejsza niż funkcja. Styl ten jednoznacznie kojarzy się z luksusem. Natomiast cechami charakterystycznymi pop-designu są wyraziste formy, wykorzystanie jaskrawych, tęczowych kolorów, powtórzenia. Pop-design kładzie nacisk na zabawę, zmianę, różnorodność, czasem wręcz ignorancję i jednorazowość. Najchętniej wykorzystywanym materiałem jest tworzywo sztuczne.

Art deco narodził się we Francji w latach dwudziestych XX wieku. Styl zainspirowany został modą m.in. Paula Poireta, wpływ na jego rozwój miało również wzornictwo egipskie i azteckie. Estetyka art deco zmieniła wygląd miast na całym świecie. Chociaż u podstaw stylu nie leżały wzniosłe idee został on ciepło przyjęty przez odbiorców. Dziś art deco nadal jest modny i przeżywa swój renesans. Projekty w tym stylu cechuje elegancja, przepych i luksus. Geometryczne formy nieraz przyozdabiane są ornamentem. Art deco to drogie, szlachetne materiały, dbałość o szczegóły oraz stonowana kolorystyka z dodatkiem złota, srebra, miedzi i mosiądzu. Pop-art narodził się w USA i Wielkiej Brytanii w latach 60. XX wieku. Był reakcją na wyrafinowaną i elitarną sztukę abstrakcyjną oraz dobre wzornictwo modernizmu. Twórcy pop-artu czerpali inspiracje z przedmiotów życia codziennego, kultury masowej i konsumpcjonizmu. Wzornictwo w stylu pop cechowało się frywolnością i świeżością. Niestety jednorazowość była istotniejsza niż trwałość. Obecnie pop-design oznacza przede wszystkim nurt stylistyczny, a nie sposób życia. Pop-design nie boi się wprowadzania do architektury i wnętrz kiczu, ironii, niestandardowych połączeń materiałów i kolorów. Stosuje odważnie dekoracje i najnowsze technologie. Podsumowaniem stylu może być powiedzenie postmodernistycznego architekta Roberta Venturiego: Less is bore/Mniej znaczy nudno, który sparafrazował słynne Less is more - Mniej znaczy więcej modernistycznego projektanta Ludwiga Mies van der Rohe.

Stan wręcz idealny, choć ma wiele lat...
Wymiary;
długość całkowita rozpiętego łańcuszka 41,5cm. Część główna z masą perłową 5x3cm. Eleganckie pudełko(nie oryginalne) 9x7,5cm.

Idealna również na unikatowy upominek.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

TAGI: #art deco pop art stara, #bransoleta desa naszyjnik, #masa perłowa aukcje, #srebro 925 biżuteria
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Sweet Home

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top