1. DecoBazaar
  2.  > Dom
  3.  > Kuchnia i jadalnia
  4.  > Kubki i filiżanki
  5.  > Ręcznie robiony Mateo, Gourd, Calabash - kubek do yerba mate z gliny szamotowej, wyższy, w liście (nr 6944876)

RĘCZNIE ROBIONY MATEO, GOURD, CALABASH - KUBEK DO YERBA MATE Z GLINY SZAMOTOWEJ, WYŻSZY, W LIŚCIE

Agnieszka Strzelecka-Ślęzak

Cena: 140 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 25,00 zł / 5,00 zł
Kurier: 30,00 zł
Paczkomat InPost: 20,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 90,00 zł / 18,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Ręcznie robiony Mateo, Gourd, Calabash - kubek do yerba mate z gliny szamotowej, pokrytej angobą, techniką sgraffito wykonane zdobienie w motyw liści inspirowanych liśćmi Ostrokrzewu paragwajskiego. Kolorystyka w tonacji kakao z akcentami zimnej bieli, drobinkami czerni i paroma zaskakującymi cytrynowymi kropkami.Pojemność (mierzona ok 1 cm poniżej krawędzi) 350 ml. OOAK. Bez bombilli (rurka).

Kamionka, glina szamotowa -przeciwieństwo delikatności porcelany. Konkret. Szamot jest dla mnie w pewnym sensie szkieletem gliny. Pozwala tworzyć trwalsze, twardsze prace. Nadaje im mocny i bezpretensjonalny charakter. Wymaga innego podejścia. W procesie tworzenia wyzwala zupełnie inne odczucia niż porcelana. Kamionka to ziemia, siła, trwałość.

Moje prace z gliny szamotowej najczęściej toczę na kole garncarskim, choć czasem także modeluję je w dłoniach. Nawiązuję do dalekowschodnich form dedykowanych herbacie. Czajniczki kyusu, czarki, chawany, shiboridashi, gaiwany. Do herbaty zielonej, białej, do ziół, do matchy. Inspiracje czerpię także z drugiej strony świata. Przygotowuję naczynia do yerbamate i do kawy.

Szkliwa (wysokotemperaturowe) do moich prac dobieram z gamy barw zgaszonych, z ziemi i natury - tej naszej jesiennej stłumionej.

W procesie tworzenia mogą wystąpić delikatne deformacje kształtu. Nie umniejsza to jednak użyteczności pracy, nadaje jej unikatowy rys. Wabi-sabi - to także japońska sztuka akceptacji i odnajdywania piękna w niedoskonałości.

Serdecznie zapraszam.

Tagi: #jerba, #kubek, #mateo, #yerba mate

Ten produkt sprzedaje osoba prywatna. Co to oznacza?
Agnieszka Strzelecka-Ślęzak

Agnieszka Strzelecka-Ślęzak (pochodzi z Jeleniej Góry, obecnie tworzy w Łodzi) absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego (obecnie ASP) w Łodzi. Dyplom magisterski summa cum laude obroniła na wydziale Grafiki i Malarstwa.

Od 20 lat roku pracuje w IT.

Poza pracą zawodową zajmuje się rysunkiem artystycznym, malarstwem, szczególnie olejnym i akwarelą, a także fotografią. Od 15 lat tworzy ceramikę. W międzyczasie ukończyła kurs Suibokugi (tradycyjne japońskie malarstwo tuszem).
Japońskie fascynacje przejawiają się także w wykonywaniu i zdobieniu naczyń do ceremonii herbaty. Każda czarka jest tłem dla unikalnej kreacji malarskiej.

Ilustruje także baśnie dla dzieci.

Fascynuje się naturą, botaniką i pejzażem. Poszukuje pejzażu w detalu i abstrakcji.

Prace malarskie i ceramiczne znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Agnieszka Strzelecka-Ślęzak

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top