1. DecoBazaar
  2.  > Dom vintage
  3.  > Szkło
  4.  > Wazon proj. Ludwik Ferenc, Huta Barbara, Polska lata 70. (nr 6883325)

WAZON PROJ. LUDWIK FERENC, HUTA BARBARA, POLSKA LATA 70.

Good Old Things

Cena: 150 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Kurier: 10,00 zł
Paczkomat InPost: 12,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 50,00 zł / 10,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Szklany wazon zaprojektowany przez Ludwika Ferenca  i wyprodukowany przez Hutę Szkła Artystycznego "Barbara". Wykonany z ręcznie formowanego szkła sodowego, barwionego w masie na kolor czerwony, burgund.

Wymiary: 

wysokość 25 cm | średnica 11 cm | średnica podstawy 7 cm | średnica wlotu 6 cm

Stan bardzo dobry, drobne ryski od spodu powstałe z biegiem lat.

Rys historyczny:

Założona została w połowie lat 50. XX w. z inicjatywy Jana Myczki.

Zabudowania postawiono na miejscu istniejącego tam wcześniej zakładu miazgi drzewnej i kąpieli igliwiowej.

Huta pierwotnie należała do Uzdrowiska Polanica-Zdrój i zajmowała się produkcją butelek o pojemności 0,33 l do wody mineralnej.1 kwietnia 1974 r. została przejęta przez Hutę Szkła "Sudety" i po przebudowie, od grudnia 1974 . uruchomiła produkcję jako Huta Szkła Artystycznego "Barbara".

Od tego samego roku związany był z nią Zbigniew Horbowy, pracujący tam jako kierownik artystyczny. Utworzone zostało studio projektowe, tworzące krótkie serie szkła użytkowego. W skład zespołu studia weszli: Lucyna Pijaczewska, Ludwik Ferenc, Kazimierz Krawczyk i Czesław Zuber.

Od 1992 r. huta funkcjonowała jako prywatna, realizując głównie zamówienia klientów zagranicznych. Huta "Barbara" działała do 2018 r., kiedy to zakład został zlikwidowany.

Projektanci związani z hutą: Ludwik Ferenc, Zbigniew Horbowy, Kazimierz Krawczyk, Lucyna Pijaczewska i Czesław Zuber

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

Ten produkt sprzedaje osoba prywatna. Co to oznacza?
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Good Old Things

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top