1. DecoBazaar
  2.  > Dom
  3.  > Kuchnia i jadalnia
  4.  > Kubki i filiżanki
  5.  > Czarka – Bajkowa czarka z porcelany do herbaty lub sake. Porcelana dropiata ręcznie malowana (nr 6966056)

CZARKA – BAJKOWA CZARKA Z PORCELANY DO HERBATY LUB SAKE. PORCELANA DROPIATA RĘCZNIE MALOWANA

Agnieszka Strzelecka-Ślęzak

Cena: 135 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 30,00 zł / 6,00 zł
Paczkomat InPost: 20,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 100,00 zł / 20,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Czarka – Bajkowa porcelanowa czarka do herbaty lub sake. Porcelana dropiata ręcznie malowana swobodnym pędzlem w stylu japońskim. Pojemność (mierzona ok 1 cm poniżej krawędzi) 100 ml. Porcelana, wypał wysokotemperaturowy.

Porcelana urzeka szlachetnością, delikatnością i gładkością. Moje czarki toczę na kole garncarskim. Porcelana jest bardzo kapryśną masą. Wymaga absolutnego skupienia i na każdym etapie tworzenia pokazuje, że trzeba być wobec niej bardzo czułym, czujnym i pokornym. Wybrałam porcelanę, aby na niej malować w japońskim stylu - suibokuga. Pierwotnie malowano w tym stylu na papierze ryżowym. Rozcieranie tuszu stanowiło swoistą medytację. Charakterystycznie pędzle były i są wykonywane z naturalnego włosia wilków, wiewiórki, kóz i pewnie wielu innych zwierząt. To te same pędzle, które używane są do kaligrafii japońskiej.

Dziś, toczę moje czarki, wypalam je na "biskwit" i wówczas stają się tłem do mojego malarstwa suibokugi. Maluję zgodnie z duchem tego malarstwa, tematy czerpię z tradycji japońskiej i z natury. Swobodę prowadzenia pędzla wyćwiczyłam malując klasyczne motywy na papierze ryżowym. Stąd teraz oko i ręka pozwalają pędzlem do kaligrafii i farbami podszkliwnymi wyczarowywać niepowtarzalne zdobienia. W kolejnym etapie procesu moje czarki są szkliwione i ponownie trafiają do pieca na wypał w temperaturze 1250 stopni Celsjusza.

Często w procesie następują deformacje kształtu. Im delikatniejsza porcelana tym większe mogą wystąpić deformacje. Nie umniejsza to jednak użyteczności czarki, nadaje je unikatowy rys. Wabi-sabi - to także japońska sztuka akceptacji i odnajdywania piękna w niedoskonałości.

Serdecznie zapraszam.

Tagi: #czarka ręcznie malowana, #filiżanka, #kubek ręcznie malowany, #porcelana malowana

Ten produkt sprzedaje osoba prywatna. Co to oznacza?
Agnieszka Strzelecka-Ślęzak

Agnieszka Strzelecka-Ślęzak (pochodzi z Jeleniej Góry, obecnie tworzy w Łodzi) absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego (obecnie ASP) w Łodzi. Dyplom magisterski summa cum laude obroniła na wydziale Grafiki i Malarstwa.

Od 20 lat roku pracuje w IT.

Poza pracą zawodową zajmuje się rysunkiem artystycznym, malarstwem, szczególnie olejnym i akwarelą, a także fotografią. Od 15 lat tworzy ceramikę. W międzyczasie ukończyła kurs Suibokugi (tradycyjne japońskie malarstwo tuszem).
Japońskie fascynacje przejawiają się także w wykonywaniu i zdobieniu naczyń do ceremonii herbaty. Każda czarka jest tłem dla unikalnej kreacji malarskiej.

Ilustruje także baśnie dla dzieci.

Fascynuje się naturą, botaniką i pejzażem. Poszukuje pejzażu w detalu i abstrakcji.

Prace malarskie i ceramiczne znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Agnieszka Strzelecka-Ślęzak

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top