1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria vintage
  3.  > Broszki
  4.  > EXQUISITE WYJĄTKOWA SYGNOWANA BROSZA * VINTAGE 50' - 70' (nr 5951049)

EXQUISITE WYJĄTKOWA SYGNOWANA BROSZA * VINTAGE 50' - 70'

tweedehand

TEN PRODUKT ZOSTAŁ JUŻ SPRZEDANY

Niezwykła brosza, oryginał vintage z lat 50' - 70'
W realu naprawdę piękna, widać, że to wyjątkowy drobiazg ;)

Jasnoturkusowe cyrkonie i błękitne szkło okute w złoty metal.
Porządne duże blokowane zapięcie.
Sygnowana EXQUISITE - poniżej kilka słów o jej pochodzeniu.
wymiar : 70 x 45 mm

RZADKOŚĆ NA NASZYM RYNKU !!! :) POLECAM JĄ SZCZERZE :)

Pod koniec ery królowej Wiktorii, jubiler Walter Archibald Parker Watson (1880-1952) założył fabrykę w słynnej dzielnicy biżuterii w Hockley Birmingham. Jednak w 1914 roku na początku pierwszej wojny światowej sprzedał swój biznes Augustus Harry Power (1878 -1952) i Clarence Oswald Flint (1880 - 1946). Dwóch mężczyzn utrzymało jego nazwę - WAP Watson i ostatecznie stało się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

WAP Watson była małą firmą, która zaczynając działalność, zatrudniała tylko 6 osób. Od 1914 r. Zajmowali się produkcją biżuterii.
W 1920 r. Mieli siedzibę przy Augusta Street na oddziale św. Pawła w Birmingham. Wygląda na to, że dzielili dużą fabrykę z co najmniej 4 innymi firmami.
Wprowadzono nazwę handlową Exquisite w celu zwiększenia lojalności klientów. Podpis na biżuterii został wprowadzony w połowie lat pięćdziesiątych i kontynuowany aż do zaprzestania produkcji pod koniec lat siedemdziesiątych.
Wraz z rozwojem swojej działalności WAP Watson Ltd przeprowadziła się co najmniej trzykrotnie w Wielkiej Brytanii. Z ich pierwotnej siedziby w Northampton Street, małej bocznej uliczce w dzielnicy Jewellery Quarter do Great Hampton Street, głównej drogi w dzielnicy Jewellery Quarter. W tym momencie zatrudnili 125 osób. W roku 1954 firma WAP watson Ltd przeniosła się na 3-hektarową działkę przy Vulcan Road, Solihull.
Firma pozostała rodzinną firmą z Wallis i Jack Power, synowie Augusta stają się dyrektorami zarządzającymi. W latach siedemdziesiątych Graham Hughes został wspólnikiem i przejął ekspansję firmy.
Produkcja Wyśmienitej biżuterii, gamy Mirelli i pamiątek była kontynuowana przez następne 20 lat, aż do lat siedemdziesiątych.
Wraz z napływem taniej importowanej biżuterii, głównie z Hong Kongu. Sprzedaż biżuterii kostiumowej spadła, a linia Exquiste przestała działać pod koniec lat siedemdziesiątych. Wraz z utratą sprzedaży biżuterii i ostatnią recesją, firma przetrwała dzięki redukcji pracowników i zwiększonemu zapotrzebowaniu na pamiątki.
Pod koniec lat siedemdziesiątych do osiemdziesiątych firma zaczęła produkować cynowe wiktoriańskie sceny uliczne, a marka "Tudor Mint" narodziła się. W "Kryształowym płomieniu" pojawiły się zwierzęta ze srebra i złoconego z kryształem. Następnie w 1989 roku zakres "Myths and Magic", który pozwolił firmie jeszcze raz rozkwitać. Średniowieczne postacie i smoki odniosły natychmiastowy sukces, więc firma otworzyła filię w Houston w Teksasie w 1995 r. i przeniosła się na Florydę w 1997 r. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych lub na początku 2000 r. fabryka w Solihull została zamknięta.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

TAGI: #brosza, #broszka vintage, #exquisite, #unikatowa
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy tweedehand

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top