1. DecoBazaar
  2.  > Dom vintage
  3.  > Ceramika i porcelana
  4.  > Gliniane popiersie Maryi z dzieciątkiem, Karel Havlíček, Czechy 1942 rok. (nr 6796632)

GLINIANE POPIERSIE MARYI Z DZIECIĄTKIEM, KAREL HAVLÍČEK, CZECHY 1942 ROK.

Good Old Things

Cena: 1900 zł 1330 zł

Najniższa cena z 30 dni: 1900 zł
Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 15,00 zł / 3,00 zł
Kurier: 15,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 100,00 zł / 20,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Autor:Karel Havlíček

Tytuł pracy: ‘Matka Boží s dítětem’

Wymiary pracy: wysokość 27 cm | szerokość 31 cm | głębokość 14 cm

Technika: glina wypalona

Sygnatura: na zewnątrz

Piękne, duże popiersie gliniane wykonane przez Karela Havlíček w 1942 roku. Rzeźba przedstawia Maryję z małym Jezusem. Bardzo, ciekawa rzeźba w stylu figuratywnym. Oryginalny przedmiot, prawdziwe dzieło sztuki, wykonane ręcznie w jednym egzemplarzu. 

Przedmiot zachowany w stanie dobrym, glina bez pęknięć, ma niewielkie, powierzchowne uszkodzenia widoczne na zdjęciach. Wspaniała, piękna rzeźba, sygnowana, wspaniały przedmiot dekoracyjny.

Wymiary:

wysokość 27 cm | szerokość 31 cm | głębokość 14 cm

Karel Havlíček (31 października 1907 w Berlinie – 25 grudnia 1988 w Kada ) był czeskim malarzem, artystą i rzeźbiarzem.

Urodził się w Berlinie, dokąd jego rodzice przenieśli się z Wiednia w 1903 roku, ponieważ jego ojciec Karel zaczął pracować w teatrach państwowych jako scenograf. W 1923 przenieśli się do Czechosłowacji , a jego ojciec wstąpił do Teatru Narodowego w Pradze jako scenograf. Karel Havlíček junior uczył się w gimnazjach w Berlinie i Pradze i pod wpływem ojca i przyjaciół ( Cesara Kleina , Pankoka , Emila Pirchana i Aravantinos ) interesował się sztuką. Jednak ojciec namówił go na studia prawnicze na Uniwersytecie Karola i po studiach rozpoczął karierę urzędnika. W 1946 przeniósł się do Kadaňi rozpoczął pracę w fabryce porcelany Thun w Kláštercu nad Ohří . Od 1955 r. zmieniał różne ciężkie prace ręczne. Spełnił się w zwiedzaniu muzeów przyrodniczych, czytaniu ulubionego Kanta i Schopenhauera, a zwłaszcza w rysunku. Przez dziesiątki lat codziennie rysował obrazek. Reżim komunistyczny nie pozwolił na wystawienie jego prac, więc rozpoznało go tylko kilku artystów i pisarzy, np. Karel Teige , Vratislav Effenberger czy Ivo Pondělíček . Kilka wystaw odbyło się w Niemczech i Austrii dzięki jego przyjacielowi Gotthardowi Schwinge. Jego imię nosi galeria miejska w Kada.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Good Old Things

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top