1. DecoBazaar
  2.  > Dom vintage
  3.  > Ceramika i porcelana
  4.  > ŁOMONOSOW ❀ڿڰۣ❀ WYSOKIEJ KLASY FIGURA ❀ڿڰۣ❀ Koń, I połowa XXw. ❀ڿڰۣ❀ Sygnowana ❀ڿڰۣ❀ Jakościowa porcelana (nr 5725013)

ŁOMONOSOW ❀ڿڰۣ❀ WYSOKIEJ KLASY FIGURA ❀ڿڰۣ❀ KOŃ, I POŁOWA XXW. ❀ڿڰۣ❀ SYGNOWANA ❀ڿڰۣ❀ JAKOŚCIOWA PORCELANA

Sweet Home

Cena: 296 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 16,00 zł / 3,20 zł
Kurier: 23,00 zł
Paczkomat InPost: 18,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 60,00 zł / 12,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Łomonosow........

Historia fabryki Łomonosova sięga XVII wieku, kiedy to w Rosji symbolem prężnego rozwoju i nowoczesności było miasto St. Petersburg.

W pełnej euforii gospodarczej atmosferze w 1744 roku na mocy dekretu córki Piotra Wielkiego, Elżbiety powstała "Petersburska fabryka porcelany" Była ona pierwszym w Rosji i trzecim w Europie zakładem produkującym drogocenne "białe złoto".

Na początku działalności fabryka opierała swoją produkcją na drobnych porcelanowych przedmiotach, takich jak flakony na perfumy dla cesarzowej Elżbiety.

W roku 1750 zaczęto produkować charakterystyczne porcelanowe figurki przedstawiające ludzi i zwierzęta. Ekskluzywne wyroby dostępne były jedynie dla wybranych związanych z dworem cesarskim osób.

W czasie funkcjonowania fabryka kilkakrotnie zmieniała charakter swoich wyrobów najczęściej uwzględniając gusta panujących władców. Wraz z wstąpieniem Katarzyny II na tron "Petersburską fabrykę porcelany" zmodernizowano i przemianowano na "imperialną fabrykę porcelany". Kiedy porcelana przestała stanowić dobra przechowywane w skarbcu i trafiła do codziennego użytku, głównym projektantem został G.D. Rachette. Dzięki jego klasycznym projektom fabryka osiągnęła status jednego z największych osiągnięć gospodarczych w Europie.

....................................................................................

Wysokiej klasy figura porcelanowa, znanej i cenionej marki Łomonosow. Piękny i dostojny koń, szlachetna linia, wysokiej jakości porcelana. Figura sygnowana, rzadka i poszukiwana, pochodzi z I połowy XXw. Dużo ładniejsza niż na zdjęciach, zachowana w stonowanych kolorach, dopracowane detale i duża wyrazistość. Elegancka i ciężka. Stan idealny, jak nowa. Wymiary 15cm x 11cm.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

TAGI: #art deco secesja lomonosov, #figurka rosenthal doulton, #konie koń łomonosow miśnia, #porcelana wedgwood meissen
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Sweet Home

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top