1. DecoBazaar
  2.  > Dom vintage
  3.  > Ceramika i porcelana
  4.  > Obraz na porcelanie - Impresjonizm ❀ڿڰۣ❀ PORSGRUND - Design Nikolai Astrup - Handverks Studio - Norway (nr 6444582)

OBRAZ NA PORCELANIE - IMPRESJONIZM ❀ڿڰۣ❀ PORSGRUND - DESIGN NIKOLAI ASTRUP - HANDVERKS STUDIO - NORWAY

Sweet Home

Cena: 178 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 16,00 zł / 3,20 zł
Kurier: 23,00 zł
Paczkomat InPost: 18,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 60,00 zł / 12,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Obraz na porcelanie - Impresjonizm ❀ڿڰۣ❀ PORSGRUND - Design Nikolai Astrup - Handverks Studio - Norway. Nastrojowy i uroczy w swej szlachetności obraz. Sygnowany Porsgrund Handverks Studio Norway Design Nikolai Astrup. Jest to oprawiona w drewnianą ramę płytka porcelanowa, ręczne wykonanie.
Oryginalna, dość głęboka rama drewniana, gruba i masywna, złocona. Oryginalny projekt Nikolai Astrup. Polecam, piękna i rzadko spotykana szlachetna linia obrazów.

Gratka dla miłośników i kolekcjonerów porcelany w niestandardowym wydaniu. Sygnowany, stan idealny jeszcze w firmowym pudełku(samo pudełko nosi ślady przekładania, rysy itp).

Wymiary, pudełko 15,5cm x 12cm. Obraz 15x11,8cm. Głębokość 3cm. Płytka porcelanowa 10,3cm x 7,3cm. Idealny na elegancki upominek!

** Nikolai Astrup (30 sierpnia 1880 - 21 stycznia 1928) był norweskim malarzem. Astrup był wyróżniającym się, innowacyjnym artystą, którego główną zaletą było intensywne wykorzystanie kolorów przedstawiających bujne krajobrazy Vestlandet z tradycyjnym stylem życia w regionie.
Nikolai Johannes Astrup urodził się w Bremanger w Sogn og Fjordane w Norwegii. Dorastał w Ålhus na wsi Jølster, pomiędzy Sognefjordem i Nordfjordem. Był najstarszym synem jedenastu dzieci urodzonych przez Christiana Astrupa (1844-1919), który był proboszczem w kościele w Ålhus w Jølster. Był on prawnukiem Nilsa Astrupa (1778-1835), byłego członka norweskiego parlamentu. Jego ojciec chciał, aby został księdzem i wysłał go do szkoły katedralnej w Trondheim w latach 1895-97. Jednak Astrup był bardziej zainteresowany rysunkiem i malarstwem. W 1899 r. Wyjechał do Kristianii (obecnie Oslo), gdzie był uczniem szkoły malarskiej Harriet Backer do 1901 r. Przez pewien czas mieszkał w Paryżu, gdzie był uczniem Christiana Krohga w Académie Colarossi w latach 1901-02. Astrup później podróżował do Berlina, Drezna, Monachium i Hamburga.

W 1902 r. Powrócił do Jølster. Przeprowadził trzy ważne wystawy; w Kristianii 1905 i 1911 oraz w Bergen w 1908 roku. W 1907 roku ożenił się z Engelem Sunde, z którym miał ośmioro dzieci. Gospodarka domowa była bardzo napięta i borykał się ze złym stanem zdrowia, gdy jego astma się pogarszała. W 1913 r. Astrup zamieszkał z żoną i dziećmi w Sandalstrand (obecnie Astruptunet) po południowej stronie jeziora Jølstravatn naprzeciwko wioski Ålhus. Zmarł na zapalenie płuc w 1928 roku, w wieku 47 lat w sąsiedniej gminie Førde.

Astrup wolał wyraźne, mocne kolory i zwykle tworzył pejzaże przedstawiające jego otoczenie w Jølster. Spędziwszy większość życia w Jølster, krajobraz ten wywarł silny wpływ i poprzez swoje obrazy szukał "narodowego" języka wizualnego ", który przywoływał tradycje i folklor jego ojczyzny".

Jego obrazy opisują intymną interakcję między naturą a rozwiniętym środowiskiem, charakteryzującym się odważnymi liniami i charakterystycznym bogatym kolorem. Astrup jest uważany za neo-romantycznego malarza, ale pracował również z drzeworytami. Nikolai Astrup jest uważany za jednego z największych norweskich artystów z początku XX wieku, a kilka jego obrazów zostało sprzedanych na aukcjach za około 500 000 USD. Prace Astrupa zostały porównane do dzieł jego współczesnego Edvarda Muncha, chociaż styl Astrupa został opisany jako "o wiele jaśniejszy - nie tylko w kolorze, ale także w nastroju".

Chociaż Astrup jest dobrze znany w Norwegii, mało znany jest w innych częściach świata. Pierwsza wystawa jego prac poza Norwegią odbyła się w Dulwich Picture Gallery w Londynie w dniach 5 lutego - 15 maja 2016 r. Na wystawie pokazano ponad 90 obrazów olejnych i druków, w tym prace z prywatnych kolekcji, które nigdy wcześniej nie były eksponowane.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

TAGI: #design jan harr Ødegaard, #duńska porcelana holenderska, #nikolai astrup impresjonizm, #porsgrund obraz studio
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Sweet Home

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top