1. DecoBazaar
  2.  > Dom vintage
  3.  > Ceramika i porcelana
  4.  > ❀ڿڰۣ❀ ROYAL COPENHAGEN - Patera lata 50-te ❀ڿڰۣ❀ Sygnowana i odręcznie numerowana. (nr 6708949)

❀ڿڰۣ❀ ROYAL COPENHAGEN - PATERA LATA 50-TE ❀ڿڰۣ❀ SYGNOWANA I ODRĘCZNIE NUMEROWANA.

Sweet Home

Cena: 495 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 16,00 zł / 3,20 zł
Kurier: 23,00 zł
Paczkomat InPost: 18,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 60,00 zł / 12,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Royal Copenhagen, oficjalnie Królewska Fabryka Porcelany (duń. Den Kongelige Porcelainsfabrik) jest producentem luksusowych wyrobów z porcelany. Została założona w Kopenhadze dnia 1 maja 1775 roku pod opieką Królowej Julii Marii. Znakiem fabryki są trzy faliste linie nad sobą symbolizujące trzy cieśniny Danii: Sund, Wielki Bełt i Mały Bełt.

❀ڿڰۣ❀ ROYAL COPENHAGEN - Patera lata 50-te ❀ڿڰۣ❀ Sygnowana i odręcznie numerowana. Absolutnie wysokiej klasy przedmiot ozdobny i w pełni użytkowy. Elegancki kształt liścia, w całości ręcznie precyzyjnie malowana, ja również ręcznie złocona.

Każdy kwiatek, każda złota kropka ręcznie nakładana. Pięknie, grubo złocony falisty rant. Perfekcyjny stan zachowania, bez rys, ubytków, wytarć. Rzadko spotykany wyrób, najwyższej klasy. Wymiary; długość 23cm. Szerokość 18cm. Wysokość 3,5cm.

Idealna również na piękny upominek.


.............................Pierwsze nieudane próby wyprodukowania w Kopenhadze porcelany przeprowadzone były w 1731 roku przez Eliasa Vatera, wytwórcę luster i hutnika szkła z Drezna. Duńska Królewska Fabryka Porcelany, która później przekształciła się w Royal Copenhagen, powstała w wyniku eksperymentów prowadzonych przez farmaceutę Frantz Heinrich Müller (1738-1820). Müller był chemikiem, który specjalizował się w mineralogii, a od początku 1770 r. eksperymentował z kwarcem, skaleniem i kaolinem. Był to tajny chiński przepis, który został odtworzony w Miśni około 1710 r. Przez wiele lat Meissen udało się zachowywać tajemnicę tworzenia porcelany dla siebie. Müller rozpoczął eksperymenty ze składnikami porcelany, które były znane i drukowane w wielu książkach. Niemniej jednak sama wiedza teoretyczna była niewystarczające, aby zagwarantować sukces w praktyce; Müller spędził wiele czasu i zainwestował wiele pieniędzy na eksperymenty ze swoją małą wypalarnią porcelany.

W roku 1774 Müller był gotowy zaprosić potencjalnych inwestorów do udziałów w duńskiej fabryce porcelany, zainteresowanie było jednak znikome. Zmieniło się to w roku 1775 gdy królowa wdowa Julia Maria i syn przypuszczalnego dziedzica tronu Frederika stali się partnerami w spółce. Przez prawie sto lat Duńska Królewska Fabryka Porcelany była prowadzona przez rodzinę królewską. W 1868 przeszła w ręce prywatne, ale nadal zachowała swoją nazwę i przywileje. Kilka lat później, w roku 1882/84, fabryka została połączona z fabryką glinowego fajansu Aluminia i przeniosła się z centrum Kopenhagi do nowych pomieszczeń w Frederiksberg. Aluminia i Royal Copenhagen prowadzone były niezależnie do 1969 roku, kiedy to Aluminia przestała istnieć a znakiem sygnującym stała się nazwa Royal Copenhagen Denmark Fayence.

W 1790 roku Royal Copenhagen wprowadził swój słynny już serwis Flora Danica, który stał się jej wizytówką. Inspiracją dla nazwy serwisu oraz zdobiącej go dekoracji roślinnej stał się znany duński atlas botaniczny. Z inicjatywy króla Chrystiana VII stworzony został wytworny serwis z dekoracją roślinną wzorowaną na ilustracjach ze słynnego zielnika. Pracę nad produkcją zastawy rozpoczęto w 1790 r., po tym jak książę Fryderyk zamówił ją w imieniu swego ojca w Królewskiej Duńskiej Manufakturze Porcelany. Wykonanie dekoracji malarskiej serwisu powierzono Johannowi Christophowi Bayerowi. W ciągu dwunastu lat ten niemiecki artysta "przeniósł" na porcelanę ponad 700 przedstawień roślinnych znanych z kart atlasu na 1802 naczynia. Pierwotnie serwis Flora Danica miał być królewskim podarunkiem dla wielkiej miłośniczki i kolekcjonerki porcelany - carycy Katarzyny II, która zmarła w 1796 r. nie doczekawszy ukończenia przeznaczonego jej dzieła. Wytworna zastawa pozostała więc na duńskim dworze. Po raz pierwszy podano na niej do stołu podczas królewskich urodzin, 29 stycznia 1803 r. Z 1802 elementów oryginalnego kompletu do dzisiaj zachowało się około 1530. Flora Danica należy do windsorskiej kolekcji Elżbiety II, a także obecna księżna Mary otrzymała tę wyjątkową zastawę w 2004 roku. Naszkliwne dekoracje roślinne malowane są ręcznie, dodatkowo brzegi pokrywa się 24-karatowym złotem.

UWAGA: To nie jest autorski produkt. Pochodzi z działu Vintage, w którym wystawiane są rzeczy używane.

TAGI: #figurka porcelanowa syreny, #porcelana ladro nao miśnia, #rosenthal boch doulton, #royal copenhagen andersen
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Sweet Home

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top