1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria
  3.  > Naszyjniki
  4.  > Wiekowy amulet Zar z Egiptu (nr 6734245)

WIEKOWY AMULET ZAR Z EGIPTU

Multi-Kulti

Cena: 1090 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Kurier: 16,00 zł
Paczkomat InPost: 12,00 zł
Orlen Paczka: 10,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 20,00 zł / 4,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 1 dnia roboczego
Stary magiczny amulet / talizman Zar.
Unikatowa, jedyna w swoim rodzaju stara biżuteria etniczna, którą można nosić współcześnie - nie zapominając o jej pochodzeniu.

Naszyjnik skomponowany ze sznura surowych, matowych kamieni lapis lazuli, starego szkła weneckiego i starego srebra.

Srebrny wisior to stary amulet Zar z Egiptu - unikatowa, autentyczna biżuteria z historią, o specjalnym znaczeniu. Oryginalnie wisior był kolczykiem; tu zachowany, oryginalny bigiel służy jako zapięcie naszyjnika.
Warto zwrócić uwagę na wybitą na nim starą, egipską pieczątkę, jaką znakowało się wyroby z metali szlachetnych. Pierwszy znak oznacza cyfrę 6 - próbę srebra 600; drugi - kot - oznacza srebrny wyrób sprzed 1946 roku, kiedy to zmieniono symbol na kwiat lotosu; w trzecim kwadraciku natomiast mamy dokładne datowanie - litera D oznacza rok 1928-29 - nasz amulet ma zatem prawie 100 lat! Identyczna pieczątka znajduje się na biglu.

Ażurowa inskrypcja na amulecie to arabskie słowo "ma'szallah", oznaczające "Bóg tak chciał", "taka była wola Allaha".
Biżuteria ta używana była w Egipcie przy ceremoniach zwanych Zar. Ceremonia polegała na przebłaganiu duchów zamieszkujących czyjeś ciało. Nie był to egzorcyzm - duch nie był wyrzucany z ciała, była za to zawierana z nim umowa; w zależności od tego, kim jest duch, osoba prowadząca rytuał użyje innych ofiar i strojów.
W trakcie ceremonii składane były także dary, ofiary dla duchów i dżinów. Jednak centralne miejsce zajmował trans, taniec, w który wprowadzały się uczestniczące w ceremonii kobiety - tylko one poddawane były rytuałowi, mężczyźni mogli być natomiast muzykami (grali na bębnach). Wszystkie uczestniczki ceremonii nosiły specjalne ozdoby, amulety, zakończone podzwaniającymi kuleczkami, które poprzez wydawany w ruchu dźwięk pomagają wejść w trans tańczącym. Na wisiorach widniały symbole i obrazy - pochodzenia zarówno pogańskiego jak i islamskiego, przedstawiające osoby, duchy, zwierzęta, ryby, mityczne stworzenia, a także cytaty z Koranu czy modlitwy.
Najważniejszym celem Zar było uzdrowienie - uwolnienie od chorób, stresu, napięcia.

Naszyjnik zdobią także dwa stare paciorki ze szkła weneckiego / Murano, pochodzące z Mali, ale wykonane w Wenecji, które aż do połowy XX wieku używane były przez europejskich kupców jako korale handlu.


Naszyjnik ozdobiony i wykończony srebrem.

Wymiary naszyjnika:
Długość: 61 cm (możliwe jest delikatne wydłużenie lub skrócenie na życzenie)
Wymiary srebrnego wisiora Zar:
- długość z łańcuszkami i kuleczkami: 7,7 cm
- szerokość: 4 cm

TAGI: #amulety talizmany, #biżuteria etniczna, #srebrny amulet, #stara biżuteria srebrna
Multi-Kulti

Galeria etniczna Multi-Kulti powstała po to, by przybliżyć piękno, które często jest zapomniane, nieznane, powoli ginie – a my chcemy, by oczarowało jeszcze wiele osób!
Jeździmy po świecie i przywozimy autentyczną, często starą, biżuterię plemienną i jej elementy, z których wyczarowujemy bransoletki i naszyjniki do noszenia tu i teraz. Amulety, talizmany, ozdoby, które opowiadają historie kobiet i mężczyzn z innych, odległych miejsc, a nawet czasów. Historie zaklęte w srebrze i kamieniach – do odkrywania i kochania.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Multi-Kulti

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top