1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria
  3.  > Wisiorki
  4.  > Wisior Czaszka Zdobiona Brąz Zahario (nr 6817597)

WISIOR CZASZKA ZDOBIONA BRĄZ ZAHARIO

Zahario

Cena: 80 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 11,00 zł / 2,20 zł
Kurier: 18,00 zł
Paczkomat InPost: 16,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 21,00 zł / 4,20 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Wisior Zdobiona Czaszka - biżuteria artystyczna - zahario.pl
Czaszka z brązu ozdobiona misternymi żłobieniami wykonanymi pod lupą. Ręczne wykonanie, unikalna biżuteria z przesłaniem.

Delikatny i piękny wisiorek w kształcie czaszki ozdobionej misternymi zawijasami. Czaszka symbolizuje człowieczeństwo, śmierć, przypomnienie o śmierci, śmiertelność. W chrześcijaństwie czaszka jest atrybutem świętych. Pojawia się jako marność, znikomość rzeczy doczesnych i symbolizuje krótkość życia, przemijanie oraz nieubłagany upływ czasu. Symbol ten daje moc i siłę pokonywania lęków oraz motywację do życia chwilą jakby każda była ostatnią.

Niewielki brązowy wisior w kształcie ludzkiej czaszki zdobiony delikatnymi ornamentami. Jest perfekcyjnie dopracowany, unikatowy i piękny.
Tylko czy śmierć może być piękna? Tak po ludzku, ozdobnie.
To myśl wcale nie nowa. Zdobienie czaszek - symbolu śmierci - obecne jest w wielu kulturach. W Meksyku kolorowa catrina (meksykańska czaszka) jest nieodłączną częścią obchodów radosnego święta zmarłych. Z czasem też udzieliła twarzy Santa Muerte, bogini, która przypomina Matkę Boską Chrześcijańską, ale z malowaną czaszką w miejscu twarzy. Czaszka pełniła wręcz rolę elementu dekoracyjnego w epoce baroku. Dla obecności w sztuce symboli przemijania ukuto nawet specjalne pojęcie - Vanitas, łac. Marność. Ich przesłaniem jest uświadomienie, że życie to tylko przemijająca chwila.
Czaszka od Zahario jest zdobiona niemal barokowymi zawijasami, co czyni ją piękną i bogatą. Jej ziemskie piękno kłóci się z ideą nieuchronności przemijania, której symbolem jest czaszka.
A może nie. Może warto upiększać każdą chwilę, właśnie dlatego, że życie jest takie krótkie? Sztuka, piękno, dzieła, w które włożono serce są trwalsze niż ludzkie życie. Wiara, że piękno nie przemija daje nadzieję i nadaje sens ludzkiej pracy.
Wyobrażam sobie, że wisiorek w kształcie zdobionej czaszki to idealny prezent dla twórcy. Umocni jego wiarę w sens tworzenia i nieśmiertelność sztuki. Niewielki rozmiar zawieszki sprawia, że jest to biżuteria odpowiednia dla kobiety i mężczyzny.


Rozmiar:11x8mm
Średnica czaszki: 8 mm
Zaczepka (kółko) średnica: 10 mm
Waga: 4.6g
Biżuteria sygnowana logo ZAHARIO w postaci prostokątnej zawieszki o długości 8mm oraz szerokości 4 mm.


Sposób wykonania
Biżuteria od Zahario wykonywana jest ręcznie w jego pracowni w Olsztynie. Warto zwrócić uwagę na precyzyjnie dopracowane detale, które robione są pod lupą. Istnieje możliwość dopasowania biżuterii na życzenie klienta.

O biżuterii Zahario
Autorska biżuteria Zahario charakteryzuje się precyzją i artyzmem wykonania. Nie ma w niej kiczu ani egzaltacji, za to cechuje ją ogromna doza fantazji, aż po szaleństwo. Pełna symboli, dziwactw, stworów - jak ze snu albo z wiersza. Biżuteria z pracowni Zahario jest także głęboką refleksją na temat życia, przemijania, doświadczeń jakie kształtują człowieka. Dlatego każdą pracę Zahario należy traktować jak metaforę. U Zahario sporo jest smutku, ale nie jest to typowa mroczna biżuteria. Chociaż ciężko uniknąć skojarzeń ze śmiercią i losem, jest w niej ziarenko nieśmiertelności i wiary w nieprzemijające piękno.

Tagi: #brąz

Ten produkt sprzedaje przedsiębiorca. Co to oznacza?
Dane firmy: Zahario Dariusz Zacharzewski
Limanowskiego 39/11, 10-342 Olsztyn
NIP: 739-296-95-72
Zahario

Nazywam się Dariusz Zacharzewski, urodziłem się w położonym wśród warmińskich lasów i jezior Olsztynie. Ogromną przyjemność sprawia mi proces tworzenia, długotrwała praca zwieńczona efektem końcowym. Projektuję i wykonuję biżuterię z metali szlachetnych i metali nieszlachetnych które chętnie łącze ze skórzanymi elementami. Po długich poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że właśnie ta technika jest w stanie najlepiej wyrazić mój stosunek do przemijania a jednocześnie trwania w świecie tak naprawdę nic nie znaczącej materii. Może dlatego metal z którym pracuję pozwala na poczucie chwilowej trwałości. Każda z moich prac jest wykonywana ręcznie dzięki czemu ma unikalny charakter. Ich niecodzienna tematyka połączona z dbałością o najmniejsze szczegóły pozwoliła mi na wypracowanie własnego niepowtarzalnego stylu. Efekty mojej pasji docenili już klienci z wielu zakątków całego świata. Wszystko to robię dla Was co sprawia mi nieopisaną przyjemność i możliwość dalszego spełniania się....
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Zahario

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top