1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria
  3.  > Kolczyki
  4.  > Kolczyki Jaskółki Brąz Zahario (nr 6365478)
Poradnik prezentowy na Święta 2022

KOLCZYKI JASKÓŁKI BRĄZ ZAHARIO

Zahario

Cena: 75 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 10,00 zł / 2,00 zł
Kurier: 20,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 20,00 zł / 4,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 3 dni roboczych
Jaskółki - brązowe kolczyki na wkręty. Delikatne, dziewczęce kolczyki z jaskółką w locie - dobra wróżba i symbol pomyślności. Autorski projekt i wykonanie Zahario, szczegóły cyzelowane pod lupą. Malutkie, lekkie i pełne wdzięku ozdoby z przesłaniem wywodzącym się z dawnych wierzeń.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale już dwie to całkiem pewna jej oznaka.

W słowiańskiej tradycji okres między 1 a 9 marca nazywano Jaskółką. Był to czas przywoływania wiosny, modłów i zaklęć, a także przewidywania pogody na nowy god(Słowianie Nowy Rok, czyli Jare Święto, obchodzą 21 marca).

Widząc pierwszą wiosenną jaskółkę na niebie, należało schylić głowę i spojrzeć, co się ma pod stopami. Jeśli znajdowały się tam materiał przydatny do budowy jaskółczego gniazda (np. sierść), trzeba było je schować do kieszeni i zawsze przy sobie nosić. Przynosiło to wielkie szczęście. Dobrą wróżbą było też gniazdo jaskółcze w obejściu, zaś strącenie go groziło srogą zemstą jaskółek m.in. piegami i krostami.

Co ciekawe, według wierzeń ludowych jaskółki wcale nie przylatywały wiosną z ciepłych krajów. Ptaszki te jesienią łączyły się ogonkami i dzióbkami tworząc żywe okręgi i zapadały w sen zimowy na dnie jeziora.


Dla kogo? Idealne kolczyki dla współczesnej Słowianki, której bliskie są rodzima tradycja. Zgrabne kolczyki z symbolizującymi młodość, świeżość i radość życia jaskółkami są misterną ozdobą, ale też amuletem nawiązującym do wierzeń Słowian


Wymiary:
Wymiary: 19 mm x 15 mm.
Długość sztyftu: 11 mm.
Waga: 1,50 g.
Materiał: Brąz.


Podane wymiary kolczyków mogą ulec niewielkim zmianom ze względu na indywidualne wykonanie każdego egzemplarza.
Istnieje możliwość dopasowania biżuterii na życzenie klienta

Każde zamówienie wysyłane jest w eleganckim opakowaniu.

TAGI: #rekodzielo bizuteria, #wkręty, #zahario jaskolki braz kolczyki
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Zahario

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top