1. DecoBazaar
  2.  > Biżuteria
  3.  > Naszyjniki
  4.  > Naszyjnik z krzyżem koptyjskim i szkłem weneckim (nr 6795683)

NASZYJNIK Z KRZYŻEM KOPTYJSKIM I SZKŁEM WENECKIM

Multi-Kulti

Cena: 860 zł

Dostępnych: 1 szt.

Koszty wysyłki:
Poczta Polska: 15,00 zł / 3,00 zł
Kurier: 16,00 zł
Paczkomat InPost: 12,00 zł
Orlen Paczka: 10,00 zł
Wysyłka zagraniczna (kraje UE): 25,00 zł / 5,00 zł
Wysyłka nastąpi w ciągu 2 dni roboczych
Unikatowy naszyjnik etniczny z kamieni i szkła weneckiego, ze srebrnym krzyżem koptyjskim.

Naszyjnik wykonany ręcznie z korala, lapis lazuli, starego szkła weneckiego oraz srebra z Afryki.

Wisior - Krzyż Koptyjski - wykonany jest ze srebra. Jest to wzór krzyża z Aksum - krzyże koptyjskie mają wiele różnorodnych form, ten jest bardzo zbliżony do krzyża łacińskiego. Aksum było niegdyś stolicą Etiopii; to tu miała władać królowa Saby i tu ma się znajdować Arka Przymierza...

Forma krzyża etiopskiego oparta jest o zasady świętej geometrii i pełna jest symboliki. Ramiona krzyża zakończone trzema wierzchołkami nawiązują do Trójcy świętej; cztery ramiona - to cztery strony świata, ale też czterech ewangelistów; przeplatająca się wstęga symbolizuje wieczność, itd...

Szkło weneckie, pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane często "koralami handlu", stosowane było od XV aż do XX wieku jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce. Korale ze szkła weneckiego i Murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła.
Unikatowe, stare korale szklane o wzorach zwanych Millefiori ("tysiąc kwiatów") przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd ich nazwa. Drobniejsze, biało-czerwono-czarne szklane paciorki to wzór "chevron" - zygzak.

Dziś stare paciorki ze szkła weneckiego to okazy kolekcjonerskie.

Naszyjnik ozdobiony i wykończony srebrem. Jedyny egzemplarz!

Wymiary naszyjnika:
Długość naszyjnika: 59,3 cm (zwykle możemy skrócić lub delikatnie wydłużyć bransoletki, zapraszamy do Kontaktu)
Wymiary koptyjskiego krzyża: 5,5 x 3 cm

Tagi: #bizuteria ze szklem weneckim, #krzyz koptyjski naszyjnik, #naszyjnik ze szklem murano, #szklo weneckie

Ten produkt sprzedaje osoba prywatna. Co to oznacza?
Drewniane naszyjniki, Naszyjniki muszelki, Naszyjniki z minerałami
Multi-Kulti

Galeria etniczna Multi-Kulti powstała po to, by przybliżyć piękno, które często jest zapomniane, nieznane, powoli ginie – a my chcemy, by oczarowało jeszcze wiele osób!
Jeździmy po świecie i przywozimy autentyczną, często starą, biżuterię plemienną i jej elementy, z których wyczarowujemy bransoletki i naszyjniki do noszenia tu i teraz. Amulety, talizmany, ozdoby, które opowiadają historie kobiet i mężczyzn z innych, odległych miejsc, a nawet czasów. Historie zaklęte w srebrze i kamieniach – do odkrywania i kochania.
Możesz zwrócić kupiony towar jeśli nie spełni Twoich oczekiwań. Przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki z zamówieniem.

Możesz również reklamować produkt, który okazał się wadliwy albo niezgodny z opisem lub zdjęciami zamieszczonymi na naszej stronie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Oferujemy możliwość płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem online (mBank, Inteligo, PKO Bank Polski, PKO BP S.A., Bank PEKAO SA, Santander, Bank BPH, ING Bank Śląski, Credit Agricole, Alior Bank S.A., T-mobile Usługi Bankowe, Eurobank, Bank Millenium SA, Meritum Bank, Idea Bank, PBS, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, Noble Bank, BLIK, Masterpass) oraz za pośrednictwem PayPal.

Ponadto za zamówienie możesz zapłacić tradycyjnym przelewem, dokonując wpłaty na nasze konto za pośrednictwem banku lub na poczcie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy
Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku. DecoBazaar istnieje nieprzerwanie od 2005 roku i przez wszystkie lata swojej działalności zgromadził rzesze zadowolonych klientów. Zaufało nam również wielu twórców, którzy w DecoBazaar wystawiają swoje prace na sprzedaż.

Gwarantujemy bezpieczeństwo zawieranych przez Ciebie transakcji. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi osobami. Na bieżąco monitorujemy realizację zamówień. Jeżeli Sprzedający nie wywiązuje się odpowiednio ze swoich zobowiązań, to rezygnujemy ze współpracy z nim.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej pomocy

Inne produkty sprzedawcy Multi-Kulti

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać

Top